Problema Puntea Spate ... :(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    multi sau plans de faza asta cu punte spate stramba pe dreapta... pe celalalt forum sunt o gramada de cazuri. cearta si scandal ce sa zic...

    sigpic

    Comment


    • #17
      sti ca zicea si alex ca tu ai prob cu puntea

      Comment


      • #18
        cine , ce zicea???

        sigpic

        Comment


        • #19
          a fost un lot de loganuri cu probleme la puntea spate!
          te duci peste ei si faci scandal! chiar daca nu mai ai garantie ar trebui sa-ti schimbe puntea!
          "Art. 12. - (1) Consumatorii au dreptul de a pretinde vânzătorilor remedierea sau înlocuirea gratuită a produselor şi serviciilor obţinute, precum şi despăgubiri pentru pierderile suferite ca urmare a deficienţelor constatate în cadrul termenului de garanţie sau de valabilitate. După expirarea acestui termen consumatorii pot pretinde remedierea sau înlocuirea produselor care nu pot fi folosite potrivit scopului pentru care au fost realizate, ca urmare a unor vicii ascunse apărute pe durata medie de utilizare a acestora"

          Comment


          • #20
            Loganu cu ochiul liber nu ai cum sa-ti dai seama decat daca ai puntea spate deformata rau cea ce la noi nu e cazu. Iti dai seama doar daca faci un test pe calculator atat. Anvelopele spate erau tocite uniform deci nu se putea da cu presupusu. O sa sun zilele astea la Tulcea si sa vad cum va fi treaba. Acolo voi merge cu masina 100%. Sper sa ne rezolvam masinutele cat mai repede toti care avem aceasta problema. Numai bine la toata lumea
            Last edited by Christnacht; 19 January 2010, 14:53.
            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

            Comment


            • #21
              sa iti pui arcurile stock daca e ...

              Comment


              • #22
                O sa le pun daca e cazu. Sa vad ce zic si baietii de la Tulcea.
                Last edited by Christnacht; 19 January 2010, 14:57.
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • #23
                  lucrurile astea nu se scriu pe forum.

                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Christnacht ai rezolvat ceva?
                    Pentru ca din pacate ma numar si eu printre ghinionistii care au avut din fabrica puntea spate stramba/deformata sau cum se spune
                    Am observat ca pe spate dreapta cauciucul este mai uzat pe exterior si eram curios daca cineva a rezolvat ceva pentru ca se pare ca nu sunt singurul cu aceasta problema
                    Masina are acum 53.000 km, si 4 ani deci nu mai este in garantie

                    Comment


                    • #25
                      Nu cred ca e puntea spate si la mine cuciucul spate dreapta e o idee mai uzat ca cel de pe stanga dar nu cred ca e de la puntea stamba eu zic ca e de la faptul ca drumurile sunt inclinate spre dreapta pt a se scurde apa si automat pe rotile din dreapta e o greutate ceva mai mare care in timp duce la o uzura mai mare a cauciucurilor de pe dreapta. Deci eu zic sa nu va mai agitati pt o uzura usor inegala. Daca era o uzara foarte pronuntata fata de celalat cauciuc spate da.

                      Comment


                      • #26
                        Teoretic vorbind unghiurile de carosaj ,pivotaj ,cadere ,semiconvergenta ,etc sunt unghiuri care se iau in calcul in momentul proiectarii vehiculului . Dupa iesirea pe piata a vehiculului nu mai raman de reglat prea multe la autovehicule (80% din cazuri se corecteaza semiconvergenta fata) . Odata montate aparatele de masura pe standul de geometrie acesta citeste pe toate directiile dar nu poti interveni . Din experienta declar ca nu se intampla nimic la puntile spate de la logan si nici nu vor uza anvelopele . Pentru a va convinge va propun sa faceti o citire cu aparatele de geometrie dupa care rulati cu auto 500 de metri si refaceti masuratorile si veti vedea ca nu mai sunt aceleasi valori ! E logic ! Aparatul este foarte sensibil iar metalul are proprietatea de elasticitate deci niciodata nu veti avea aceleasi valori! Mergeti fara grija dar cu atentie si fara nervi in trafic!

                        Comment


                        • #27
                          de ati ti voi cate masini au iesit cu puntile strambe din fabrica...

                          Comment


                          • #28
                            Iata inca unul cu puntea spate stramba pe dreapta adica eu uzeaza cauciucul pe exterior

                            Cred ca e din fabrica nu am lovito deloc
                            Last edited by Dutu Ion; 30 October 2010, 17:29. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #29
                              Referitor la problema cu puntea spate , dc numai pe partea dreapta sunt probleme de uzura neuniforma a pneului fie interior , exterior sau ambele . Daca pneul este uzat neuniform pe partea stanga care e cauza , tot puntea ?!!
                              Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

                              Comment


                              • #30
                                ori puntea ori axul tamburului,una din doua

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google