Despre Motorul De 85 Cai

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Despre Motorul De 85 Cai

    Rog toti posesorii de dci 85 sa scrie km facuti si daca au avut probleme la motor.

  • #2
    salut
    58500km, schimbat doar regulatorul de presiune pe la 40km,sper sa nu fie probleme in continuare
    Dacia Logan Prestige 1.5DCI cu 85 CP Albastru Mineral

    Comment


    • #3
      253.000 km,am schimbat electrovalva sau debitmetru de undeva de langa egr pe la vreo 220.000km

      Comment


      • #4
        de unde alimentati? si ce tip de motorina??

        Comment


        • #5
          Sal.27.500km nici un fel de probleme.ROMPETROL

          Comment


          • #6
            49.000 km, fara probleme, rompetrol, omv

            Comment


            • #7
              49.000 fara probleme.90%mol,restul petrom,omv(exclus lukoil si firme fantoma)
              http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

              Comment


              • #8
                Originally posted by LOGAN RALLY View Post
                Rog toti posesorii de dci 85 sa scrie km facuti si daca au avut probleme la motor.

                Nu spui si de ce faci sondajul asta?
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #9
                  el are benzinar in semnatura amu am vazut...poate vrea sa si achizitioneze omul diesel...:s
                  http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                  Comment


                  • #10
                    da, vreau sa imi iau si un logan diesel cu putin km(max 25mii) si vreau sa vad de ce este in stare(fiabilitate)! Multumesc celor care au raspuns si ast in continuare pareri de la alti posesori!

                    Comment


                    • #11
                      115.000+, doar consumabile si schimbat totul la cat scrie in carte. Ambreiajul n-are nicio problema, fum nema, trage super. Schimbat in oras la 2800-3000 rpm. (deci a 4-a si a 5-a nu se folosesc decat dupa 80).

                      Motorina de la Mol, Lukoil, Petrom, OMV.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • #12
                        Am 32.000 km, doar o electorovalva mi-au schimbat pe garantie, alimentez 80% OMV, in rest nu am probleme.

                        Comment


                        • #13
                          45.000 km ,consumabile schimbate la timp,alimentat de la rompetrol,OMV!Masina merge super si nu scoate deloc fum negru!Nici o problema pana acum !

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by LOGAN RALLY View Post
                            de unde alimentati? si ce tip de motorina??
                            De la mol,motorina cea ieftina nu cea mai scumpa,alimentez de acolo din anumite motive,nu pentru ca ar fi cea mai buna,sunt convins ca nu este.

                            Comment


                            • #15
                              15800 fara probleme doar un tacanit la relanti foarte putin

                              Originally posted by LOGAN RALLY View Post
                              da, vreau sa imi iau si un logan diesel cu putin km(max 25mii) si vreau sa vad de ce este in stare(fiabilitate)! Multumesc celor care au raspuns si ast in continuare pareri de la alti posesori!
                              parerea mea este ca se merita te sfatuiesc cand il iei sa mergi cu cineva care se pricepe bafta multa
                              Last edited by mariuSEL; 7 August 2011, 00:29. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google