Motor Calat!?!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    A venit motorul SH acasa!
    K9K-K7 la 16.000Km (cica)
    Poze: https://picasaweb.google.com/1099973...H16000KmK9KK7#
    Mai ramane sa vorbesc maine cu mecanicul sa vad cat imi i-a la montaj.

    Comment


    • #32
      Asa a venit demontat,fara chiuloasa.

      Comment


      • #33
        Originally posted by YLYE View Post
        Asa a venit demontat,fara chiuloasa.
        Da asa vine motorul chel, chiuloasa este buna a mea (sper)

        Comment


        • #34
          Cat te-a costat? ai luat doar blocul motor?
          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
          Enter the Matrix

          Comment


          • #35
            Originally posted by KeanuRev View Post
            Cat te-a costat? ai luat doar blocul motor?
            500E tot motorul cu pistoane, arbore, pistoane , segmenti smd
            Tot motorul chel.
            Last edited by mariuscbn; 16 August 2011, 09:40.

            Comment


            • #36
              Revin cu stiri noi...
              Masina se afla acum pe mana la al 3-lea mecanic (ce-l putin asta am vazut ca-si da interesul si stie ceea ce face si se pricepe).
              A demontat chiuloasa, surpriza mare pe supapele de la pistonul unu, mi-a tras pe admisie conespanul de aluminium topit de la piston si blocul motor.
              Acum trebuie rectificata si chiuloasa pe pistonul 1 pret 100 Ron dar, la sfatul mecanicului o fac toata la pretul de 250 Ron.
              Surpriza si emotiile ce le-am trait ieri, Injectorul 1 ramasese blocat din cauza temperaturilor inalte si nu iesea neam (am inteles ca este 400 Ron doar capul tot injectorul are un pret de 1500Ron) cu ajutorul baietilor de la rectificari care au o scula speciala facuta la strung pt asfel de cazuri au reusit sa-l soata intreg.
              Am mai cumparat garnitura de chiuloasa si curea de distributie.
              Acum trebuie sa stau cumintel cateva zile pana ma suna mecanicul si per sa fie totul ok.

              Comment


              • #37
                Am fost astazi sa-mi i-au cotetu de masina de la mecanic.
                Inca 2 belele pe capul meu:
                1 - Un injector mort (nu mai merge)
                2 - Capac de plastic de la culbutori (este cam topit si deformat)
                Masina merge'n 3
                Daca stie careva unde as putea gasi un injector si un capac de culbutori, va rog frumos sa nu ezitati sa ma jutati. As aprecia extrem de mult!
                PS: Nici macar nu stiu cat costa asa ceva!

                Comment


                • #38
                  Eu am cumparat inj.nou cu 450 lei acu 3saptamini,suna la 0743176139, mai poti incerca la0727194736 pntr.capac poate are si inj.

                  Comment


                  • #39
                    Cu capacul de la culbutori am rezolvat-o, mai sunt si oameni cu caracter pe lumea acesta.
                    Baiatul de unde am cumparat motorul avea una de la motorul lui de 85 cai si nu numai ca mi-a dat-o gratis, mi-a adus-o si acasa, MARE boier, MARE caracter.
                    Am montato si e perfacta.

                    Deci...nu prea mai stiu ce sa fac!
                    Am fost astazi pe str. Mosoaia nr.33 Sec. 4 la Auto Quick , am verificat toate injectoarele merg perfect si au o uzura de 10%, nu este de la injectoare.
                    Mecanicul de acolo mi-a zis sa-i dau talpa ca masina merge perfect dar are acea bataie de la chiuloasa ca a fost rectificata si pana se aseaza.
                    Ca sa fiu linistit maine ma duc sa o pun pe coputer sa vad ce si cum.
                    Revin cu...

                    Comment


                    • #40
                      incearca sa scrii codurile de la injectoare , poate le-a incurcat .Am patit la cineva ceva de genul , si dupa ce am scris codurile a inceput si al 4lea sa mearga.
                      Referitor la bataie ma indoiesc ca e vorba de ceva ce trebuie sa se aseze .
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #41
                        Am fost astazi la Meridian pe Splaiu Unirii, mi-a vazut-o un mecanic si baiatul cu softarea.
                        Mi-au spus sa masina e perfecta si sa-i dau talpa (cu alte cuvinte sa o alerg unpic) si va disparea acel zgomot cu timpul.
                        Sper sa aiba dreptate.
                        Mi-au mai zis ca nu e necesar o diacnoza a masinii decat daca nu am ce face cu banii.

                        Am fost astazi la Meridian pe Splaiu Unirii, mi-a vazut-o un mecanic si baiatul cu softarea.
                        Mi-au spus sa masina e perfecta si sa-i dau talpa (cu alte cuvinte sa o alerg unpic) si va disparea acel zgomot cu timpul.
                        Sper sa aiba dreptate.
                        Mi-au mai zis ca nu e necesar o diacnoza a masinii decat daca nu am ce face cu banii.
                        Last edited by mariuscbn; 23 August 2011, 14:55. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google