URGENT! Sfaturi Vopsire - Iasi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Zgarieturile se pot estompa la un polish zdravan.
    Bara las-o asa, te faci ca n-ai vazut-o, ca nu stii ce s-a intamplat.

    Comment


    • #17
      Reparatie urgenta

      Cosmine29, uite iti da un sfat un user mai vechi. Te duci in Copou,pe Aleea Sadoveanu, la numarul 13, ai sa vezi un indicator cu SERVICE RAPID. Il urmezi te duci acolo, il cauti pe dl. ZAMFIR PETRISOR. Te va rezolva cam cu 600 de ron in maxim 4 zile. Da-mi un PM sa vad ca ai inteles si-ti dau numarul lui nenea. Daca doresti sa o faci, consulta-l pe Steel si iti va zice ca a fost multumit. Pretul de 600 e informativ, la ce-am vazut eu din poza.

      My Car

      Comment


      • #18
        Ai grija cu vopseaua.Majoritatea vopsitorilor la rosu passion folosesc vopsea la cutie, pe baza de diluant care nu necesita lacuire si in 2ani(sau mai putin, depinde daca bate soarele mult in masina) se face roz.Chiar daca e service Dacia, tot asa se practica in majoritatea cazurilor.
        Am un prieten de a vopsit toata partea dreapta la un service Dacia la noi in pitesti si in 6luni s-a facut roz.Si la mai multe serviceuri am intrebat si acelasi raspuns."rosu passion nu necesita lacuire nene".
        Last edited by al!n; 5 August 2011, 11:45.
        AG 16 Y M A

        Comment


        • #19
          Multumesc tuturor pentru mesaje! Orice informatie este utila!

          @gold8xspeed
          Ai PM!

          @al!n
          E bine de stiut!

          Comment


          • #20
            Alin are dreptate. Mie si la albatru marin mi-au folosit aceeasi vopsea la meridian (cu lac in ea)si cand le-am spus ca nu cu vopseaua aia e masina mea facuta au spus ca nu stiu eu nimic.Pe langa ca se matuieste repede se si zgarie foarte repede. Am facut plangere la vocea clientului si vor veni de la fabrica sa o verifice avand in vede ca ei cer vopsea pe baza de apa + lac separat pentru ca e mai eco

            Problema asta ar terbui scrisa mare undeva ca sunt chiar nesimtit avand in vedere ca asta se face si in service la dacia.

            Comment


            • #21
              Si la alb arctic, sau orice alb de pe logan lafel se face.Vopsea cu lac in ea.
              Astea 3 culori "nu necesita lacuire" in mintea lor, alb, rosu si albastru marin.
              Se matuieste, se zgarie si se decoloreaza.
              AG 16 Y M A

              Comment


              • #22
                Alin are perfecta dreptate... si eu am aceasti problema am si eu .... plafonul si capota e roz mai mult X( se poate rezolva cu polish?

                Comment


                • #23
                  Nu se poate, vopseaua e deja decolorata.
                  Tre revopsita si date 2straturi de lac.
                  Eu de ex am cumparat vopsea la cutie Klar, care nu necesita lacuire(asta a fost singura care a iesit la nuanta cu masina, majoritatea ies mai portocalii) am vopsit barile si capota si o sa le matuiesc finut cu smilgher de 2000 cu apa si le lacuiesc, chiar daca vopseaua are lac.
                  Daca apuca sa se decoloreze putin nu mai ai ce sa ii faci.
                  Last edited by al!n; 5 August 2011, 19:34.
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • #24
                    ma pote ajuta si pe mine cineva ? vreau sa curat vopseaua de pe o bara si cu smmirghel dureaza destul de mult ... are cineva alta solutie ? multumesc anticipat !
                    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                    Comment


                    • #25
                      Eu am dizolvat vopseaua cu ceva solutie de la un magazin de chimicale, dar vopseaua era pe o usa din lemn. iti pot spune sa NU folosesti o astfel de solutie, cine stie cum reactioneaza cu plasticul, pentru ca manusile din cauciuc la un moment dat le-a topit

                      Comment


                      • #26
                        am rezolvat ... smirghel power ) !
                        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google