Stopuri Cu LED

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    prietene...prieteni dragi... faptul ca semnalizarea clipeste mai repede cand ars un bec nu e o eroare. se intampla din cauza la releu...

    legat de ledurile de stroboscop, nu ma intereseaza decat placuta cu led-uri atat, restul utilajului nu ma priveste. si daca eu ii dau 12 V nu cred ca are ce sa pateasca. daca ledurile au o tensiune de alimentare mai mica, o aflu si vedem.
    vorba lu' FOCA "cand e greu, ne adaptam"

    Comment


    • #47
      se poate "pacali" treaba asta cu semnalizarea ca aici e mai dubios

      Comment


      • #48
        Originally posted by Alin0007 View Post
        Eoare de bec ars o sa ai la toate masinile la semnalizare. La logan daca-i pui semnalele pe leduri o sa licare mai repede.

        Apropo, becul ala in forma de stea cum ai vrea sa-l bagi in stop?
        se strange, il bagi si se desface inuntru are arcuri.
        sigpic #

        Comment


        • #49
          Releul se poate modifica. L-am modificat eu la un Hyundai Accent 2007. 2 rezistente si o dioda, lipite direct pe pinul 7 al releului si pe masa acestuia, si gata. Releul este pacalit. Ca masura suplimentara ( desi nu era deloc nevoie ), pe semnalizari mi-am pus becuri galbene cu 16 LEDuri SMD CANBUS, cu unghi de iluminare de 360 grade. Pe stop/stop pe frana, bec cu 18 LEDuri SMD, unghi de iluminare 360 grade. Stop pe frana la fel: 18 SMDuri, cu unghi de iluminare 360 grade. Datorita faptului ca ledurile sunt SMD, si au unghiul de iluminare de 360 grade, lumina se vede perfect.

          Comment


          • #50
            Stop leduri Logan MCV

            eu am modificat stopurile si am pus in loc de becul cu filament... 20 de leduri de 5mm de culoare galbena

            Comment


            • #51
              Si cum le-ai orientat?
              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google