Constanteni, Care Mai E Oferta De La Tulcea Pentru Revizie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    merci, uitasem sa cer si nr de tel .
    sigpic

    Comment


    • #62
      Informatii noi !!?? Nu a mai fost nimeni din decembrie ?

      Comment


      • #63
        Eu am fost in februarie.scuze de intarziere dar n-am mai vazut topicul..Aceeasi oferta, manopera gratis.
        MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

        Comment


        • #64
          La 70k ulei dacia oil ~ 130 ron (4l), filtru aer ~ 70 ron , filtru ulei ~ 35 ron + garnitura rotunda + niste arici de roti ; in total aproximativ 260 ron.

          Comment


          • #65
            Am fost si eu, azi, pt.schimb kit distributie si kit accesorii la 70.000 km,la Star Service Tulcea. Preturile au fost urmatoarele:
            -kit distributie=359 Ron
            -kit accesorii= 513 Ron
            -pompa apa= 448 Ron
            -antigel=60 Ron
            Manopera gratuita pt. constanteni
            Total= 1438 Ron
            Initial nu am vrut sa schimb decat kit-ul de distributie si cureaua de accesorii, dar mecanicul a insistat sa schimb si pompa de apa si rolele accesorii pt. ca au joc si sunt "zgomotoase".
            Piesele uzate mi le-a lasat intr-o punga in masina. Examinandu-le acasa, am observat ca doar cureaua de accesorii avea usoare semne de imbatranire, cureaua de distributie cred ca mai tinea vreo 50.000 km, arata surpinzator de bine. In ce priveste rolele si pompa de apa nu am observat nimic suspect la ele, pareau in regula. Oricum scurgeri de antigel pe la pompa nu aveam sigur, asta mi-a confirmat si mecanicul.
            Dupa ce am plecat de la ei, am discutat si cu un taximetrist, care avea 300.000 Km pe Logan. Mi-a spus ca pompa de apa a schimbat-o pe la 140.000km, kit-ul de accesorii nu l-a schimbat niciodata iar cureaua de distributie la mai multi colegi de ai lui a picat la 100.000 km( deh..regim de taxi..)
            In concluzie, baietii mi s-au parut destul de amabili, dar poate au facut putin exces de zel totusi...

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google