Problema Prestige 1.6 16 V !se Tureaza Singura! :(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu trage benzina cum trebe, probabil injectoare infundate sau sorbul din rezervor infundat.
    La rece merge bine pt ca e amestec imbogatit, cand se incalzeste orice gunoi infim pa' sa faca probleme de ralanti sau turatie constanta pe loc.

    Eu as incepe cu rezervorul.

    Comment


    • #47
      Logan

      poate sa ma ajute si pe mine cineva, problema este ca nu sta la relantiu si am becul de la abs aprins. deci ce credeti?

      Comment


      • #48
        sall si tot la fel ramanea turata si am fost la garantie si maiu schimbat clapeta
        si gata da am cu ea numai problene caseta de directie la 27 de mii de km termostat contact puncte de rugina si acuma iar bate directia cand iau viraj pe piatra cubica si maisna este fabricata pe data de 3 martie 2010 si eu am luato pe 6 aprilie 2010 si in momentul de fat are 35 de mii si mereu cu ea la garantie am mai dat pe ea 400 de milioane cica masina noua
        Last edited by ALEX 99ASM; 17 October 2011, 20:14.

        Comment


        • #49
          si eu am schimbat caseta de directie...deci nu esti singurul care a intampinat astfel de probleme...si eu am fost ft dezamagit de calitatea unei masinii de 10 000 eur....dar m-am impacat cu ideea ca scartie din toate plasticele, ca bordul "fluiera"...ca schimbatorul tremura ca la tractor si cate si mai cate..doar e masina noua..... partea buna e ca avem garantie si le reparam pe garantie,,,dar sincer mi-as fi dorit sa nu trebuiasca sa schimb nimic pe garantie si sa nu aibe masina nici o problema...dar se pare ca nu am avut noroc...o fi fost lotul asta de martie cu probleme (a mea tot in martie e fabricata numai ca in 2009 ...bafta si sa nu mai avem probleme de acum inainte!

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google