Actuator De Debit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Actuator De Debit

    am schimbat un actuator de debit, intrebare:se poatea recalibra repara act. de debit vechi ? , fiind o piesa mica si a ..... de scumpa.

  • #2
    Daca vorbesti despre IMV (regulatorul de presiune) nu se poate repara. Altfel toata lumea il repara si nu lua noua.
    I HAVE A !sigpic
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • #3
      sau supapa debit de pe p.t.p.,scumpa rau 550 + 120 diagnoza,montaju= 10 minute si am primit piesa inlocuita , vreau sa intreb la cei care lucreaza numai cu injectoare , fiindca nu mi se pare ceva de nereparat . in esenta pare ca un filtru , poate are numai mizerie din conbustibil.

      Comment


      • #4
        Am vazut pe forumuri straine ca unii l-au curatat, desfacandu-l si cu ceva spray pt carburator.
        1.5 dci 2008; 1.2 16V GPL 2014

        Comment


        • #5
          Originally posted by esenta View Post
          sau supapa debit de pe p.t.p.,scumpa rau 550 + 120 diagnoza,montaju= 10 minute si am primit piesa inlocuita , vreau sa intreb la cei care lucreaza numai cu injectoare , fiindca nu mi se pare ceva de nereparat . in esenta pare ca un filtru , poate are numai mizerie din conbustibil.
          pacat ca ai platit pretul cerut de ei , gasesti originale si noi pe site uri de vanzari nu stiu daca am voie sa pun nume incearka okazii si costa 250 ron nou .

          pacat sa mai aruncam cu banii , de obicei orice piesa doresti gasesti la preturi mult sub cele din magazine.
          ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

          Comment


          • #6
            Asa asa luati cu inceredere pe ocazii ca-s noi. Vedeti voi cum aruncati banii aiurea.
            I HAVE A !sigpic
            fara linkuri externe in semnatura

            Comment


            • #7
              ai optiunea la curierat sa desfaci pachetul verifici vezi exact si daca nu-ti place nu platesti , un produs nou se vede din start sa fim seriosi .

              iar din ce am vzt locatia celor ce vand is toti Pitesti , deci mai mult ca sigur c-au o filiera de le scot din fabricuta .

              eu nu le fac reclama e liber fiecare sa faca ce vrea cu banii .
              Last edited by 77sky; 21 April 2012, 09:04.
              ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

              Comment


              • #8
                am si eu problema..cand au drumu la caldura se simte un miros de gaze de esapament,cum o opresc nu se mai simte.Ma poate ajuta cineva sa imi spuna de la ce e k inebunesc.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by MariusTm29 View Post
                  ai optiunea la curierat sa desfaci pachetul verifici vezi exact si daca nu-ti place nu platesti , un produs nou se vede din start sa fim seriosi .

                  iar din ce am vzt locatia celor ce vand is toti Pitesti , deci mai mult ca sigur c-au o filiera de le scot din fabricuta .

                  eu nu le fac reclama e liber fiecare sa faca ce vrea cu banii .
                  nu toti curierii iti permit asta si ca sa permita unii din ei chestia asta trebuie sa ii ceri din start la ala care pune sa mearga verificat pachetul .
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by iovidiu2011 View Post
                    am si eu problema..cand au drumu la caldura se simte un miros de gaze de esapament,cum o opresc nu se mai simte.Ma poate ajuta cineva sa imi spuna de la ce e k inebunesc.
                    De la IMVul de care se discuta aici sigur nu e. Tubulatura de esapament neetansa (flansa turbo, EGR, colector evacuare) insa poate fi.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google