Am Si Eu O Problema Cu Instalatia De Xenon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am Si Eu O Problema Cu Instalatia De Xenon

    am si eu o instalatie de bi-xenon, si de 2 sap a luat-o razna si anume:au momente cand le opresc de la maneta(Intrerupator) ele nu se sting si raman aprinse muuult si bine...ca sa le opresc trebuie sa le scot siguranta.Banuiesc ca nu este maneta de vina, pentru ca mai au momente cand se sting
    ce trebuie sa fac?
    Taria unui barbat nu consta in a iubi mai multe femei….ci in a ramane fidel unei singure femei

  • #2
    si eu am xenon dar asa problema nu am avut deloc,adica daca invarti de maneta pozitia se stinge.

    Comment


    • #3
      Iti ramane blocat un releu. Vezi ca pe langa drosere mai este o "cutiuta". Acolo e problema. Ori sunt fire oxidate, contact imperfect, etc.
      GL-22-TOF

      Comment


      • #4
        la mine se stinge greu martorul de lumini ceata

        Comment


        • #5
          si de unde as putea cumpara relee?stiti cumva?
          Taria unui barbat nu consta in a iubi mai multe femei….ci in a ramane fidel unei singure femei

          Comment


          • #6
            contacte releu arse ..ramane lipit pe inchis.. ori inlocuiesti releul ori il desfaci si cureti contactele cu smirghel fin si le stergi apoi cu alcool dar situatia va reveni datorita curentului f. mare absorbit. ideal ar fi sa intercalezi inca un releu al caror contacte sa suporte amperaj mai mare

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google