Logan vs Renault Clio Symbol

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inca o data va spun, prefer loganul! Pentru mine toate cele enumerate mai sus conteaza mai mult decat butoanele pe usa si alte cele. Eu nu blamez clio si ridic in slavi loganul, dar mi se pare mult mai ok!

    Si nu are rost sa ne certam sau inervam pentru chestiile astea...doar discutam!

    Comment


    • La clio, ceasurile de benzina temp este cu ac care e mai precis decat pavelele. Usile din spate se inchid usor, fata de logan sedan care trebuie trantit bine. La clio anvelopele 14" cost mai putin, la logan 15", consumul e mai mic fata de logan si are sistem axa cu came variabila,motor mai performant. Acustic mai bine izolat ca loganul si pret cu rabla e mai ieftin decat loganul. Interior mai placut cu sistem mai perfomant ca accesorii. Locul e mai mic ca la logan. Acum am logan 1.6 16V dar daca ar fii sa aleg as alege acum noul renault symbol 1.4 16V.

      Comment


      • Ne-ati innebunit pe aici cu veteranul "pret cu rabla".
        http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

        Comment


        • Originally posted by smaci View Post
          La clio, ceasurile de benzina temp este cu ac care e mai precis decat pavelele. Usile din spate se inchid usor, fata de logan sedan care trebuie trantit bine. La clio anvelopele 14" cost mai putin, la logan 15", consumul e mai mic fata de logan si are sistem axa cu came variabila,motor mai performant. Acustic mai bine izolat ca loganul si pret cu rabla e mai ieftin decat loganul. Interior mai placut cu sistem mai perfomant ca accesorii. Locul e mai mic ca la logan. Acum am logan 1.6 16V dar daca ar fii sa aleg as alege acum noul renault symbol 1.4 16V.
          ca sa-l parafrazez pe colegul @dsign: ouch...my eyes(cand citesti), my ears(cand incerci sa pronunti), f....i gramatica si limba romana!!!

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            PCH, daca puneai pozele la masini din FATA, aveam cosmaruri la noapte. De la Clio, of course.

            atat , chiar nu mi doresc sa vad acele faruri macabre si infinite ahahahaha
            mai exista alt argument pentru a cumpara clio daca vezi aceste faruri hidoase?

            Comment


            • Originally posted by PCH View Post
              Inca o data va spun, prefer loganul! Pentru mine toate cele enumerate mai sus conteaza mai mult decat butoanele pe usa si alte cele. Eu nu blamez clio si ridic in slavi loganul, dar mi se pare mult mai ok!

              Si nu are rost sa ne certam sau inervam pentru chestiile astea...doar discutam!
              aici sunt de acord cu tine...PREFERI, te ai exprimat foarte corect...daca eu prefer Tico nu inseamna ca e mai bun ca BMW E90, ci doar ca are o serie de avantaje PENTRU MINE(consum, manevrabilitate in locuri mici, etc)
              Daca si garda la sol mare e un mare +, vorba unui coleg mai sus....dale draq de masini supersport/sport, ne luam cu totii ARO si gata.

              Comment


              • "mariusnicolae" incearca sa scrii romaneste lasa cuvintele englezesti. Aici era vorba de cele doua autoturisme si nu de gramatica limbii romane. Jigniriile sper ca sunt excluse din acest forum.

                Comment


                • De cateva pagini bune, este o polemica continua, fara rost si absolut subiectiva. Thread-ul se inchide!
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google