Dacia Logan Preferance

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Logan Preferance

    Salutari tuturor!!! Sunt nou fenit pe acest forum!!! In prim prezentare sunt Salyi Tamas posesor al unei DACII LOGAN PREFERANCE de aproape 5 ani cu nr SM 87 STN , culoarea GRI COMETE
    Acuma o sa incep sa fac niste modificari pe ea si sunt curios de parerile altora ce anume sta bine unei astfel de masini!!!
    Eu m-am gandit la vopsirea intregi masini in aceias culoare(bandouri , manerele de la usa , oglinzile retrovizoare, mijlocu la bara),jenti de aluminiu,cauciucuri de marca , instalatie de xenon , izolare fonica , 4 boxe in plus (fata de celedoua ),un player bun,sa schimb si boxele din fata,toba sport ,eleron luneta spate,eleron portbagaj,set prelungiri bari si prag,proiectoare de ceata.(momentan atatea am de gand sa fac)
    Daca ma puteti ajuta cu sfaturi ce merita sa pun ,ce nu , niste preturi si locurile de achizitionare!!!
    Va multumesc tuturor anticipat!!!

  • #2
    salut. bun venit, trebuia la My ride threadul . In alta ordine de idei, pune poze cu masina sa ne dam cu parerea, ca dupa ce ai zis ai planuri mari bafta !
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #3
      Voi pune si poze !!! doar ca nu am facut nici o modificare din cele enumerate!!!!

      Comment


      • #4
        Toate-s bune, mai putin xenonul. Parerea mea.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Urs View Post
          Toate-s bune, mai putin xenonul. Parerea mea.
          Da la alea ma mai gandesc sa pun sau nu !!! fiindca nu se compara cu cele de fabrica !!!

          imi spune cineva cum pot pune poze??ca as pune ceva poze

          Am gasit cum sa pun si poze !!!! Asta este masina mea








          Iar acestea sunt gentile pe care li-am procurat nu de mult si le voi pune in vara cu caciucuri de vara


          Last edited by salyitamas; 23 October 2011, 18:33. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Cat au costat jantele?
            sigpic
            Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

            Comment


            • #7
              daca vrei sa mai tii masina inca 6-7 ani ai ceva de munca la ea... iti dau un sfat pt confortul tau: mai intai o revizie generala (sa nu ai probleme pe la directie, frane, motor, sa nu ai rugina) apoi baga un aer conditionat, nu o sa regreti deloc investita (sunt colegi pe forum care te pot ajuta te duce cam 3500 ron), filtru polen si cu ocazia asta faci izolatia fonica la bord, usi, plafon, podea, capota si portbagaj si pe urma daca iti mai raman finante scaune mai confortabile cu 2-3 reglaje pe ele (inaltime, lombar etc), folie fata+spate cea mai deschisa sa ai vizibilitate buna si noaptea si ziua sa nu te deranjeze soarele, proiectoare ceata (avertisment: sa fi atent la decupajul barii sa nu-ti ramana gaura pe langa proiector, nu iese ca din fabrica), anvelope bune pt siguranta ta, "muzicanti". Cam asta as face eu... Imi plac jantele nu "gentile" . Eleron pt portbagaj e cam aiurea la un logan si prelungirile fata+spate tre sa fi mereu atent sa nu le rupi, mai ales cu e parcata in poza, mie unu nu-mi plac. Cu toba sport daca mergi un drum de 100km cu 120-130 constant nu-ti va mai trebui toba sport niciodata. Nici 1.6 16v nu e "dã curse"... Instalatia xenon e un mare fâs si poti avea si probleme cu politia, mai bine iti iei niste becuri osram nightbreaker sau phillips +100% more light daca mergi macar 25% noaptea.

              Comment


              • #8
                Salut Te asteptam pe la intalniri sa ne prezinti masina http://www.loganclub.ro/forum/cafene...t11834p54.html
                sigpic
                Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google