Ruta Focsani- Azuga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ruta Focsani- Azuga

    Va salut baieti. Va rog daca aveti cunostinte asupra traseului Focsani- Azuga, ce ruta credeti ca e mai buna de abordat.Cea clasica( Focsani-Rm. Sarat-Buzau-Ploiesti-Azuga)? Sau as avea si alta solutie mai buna si din punctul de vedere al peisajului?
    Drumuri usoare!
    Last edited by HamangiuAF; 10 December 2011, 22:03.

  • #2
    Peisaje nu prea ai pe alta ruta, eventual sa treci nitel prin Bucuresti sa vezi luminitele de Craciun.
    real power..... diesel power by

    Comment


    • #3
      Cosmindan sunt in Bucuresti student. In urma cu o ora am ajuns de la Azuga la Bucuresti pe ruta clasica(Ploiesti).
      Intrebam despre alte rute dinspre Focsani, caci tura viitoare voi pleca de la Focsani spre Azuga.
      O sa ies zilele viitoare la o plimbare dinspre Piata Romana spre Unirii pentru luminite!

      Comment


      • #4
        Ruta descrisa de tine este cea mai ok, si alta ruta nu prea ai .
        real power..... diesel power by

        Comment


        • #5
          Ma gandeam la partea aia cu Nehoiu, Intorsura Buzaului...

          Comment


          • #6
            merge bine si pe partea cu Rm Sarat - Buzau - Siriu - Brasov - Azuga numai ca trebuie sa te inarmezi cu rabdare ca drumul e mai ingust si destul de aglomerat cu TIR-uri
            sigpic
            Ambition 1.5 dc

            Comment


            • #7
              Deci pana la urma cea mai buna varianta e Ploiesti!
              Multumesc de raspunsuri!

              Comment


              • #8
                am facut traseul ,putin invers ,Focsani-trecatoarea Tulnici- TG-Secuiesc _Brasov,dar am cotit-o catre Fagaras via Agnita.traseul l-am facut in martie ,am mai prins vre-o 10 14 km neasfaltat dar eram cu un subaru forester ........poti incerca ruta asta
                http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                Comment


                • #9
                  Posibil sa o incerc, dar nu acum iarna! Acum o sa merg pe varianta care o stiu!
                  Multumesc de pareri.

                  Comment


                  • #10
                    Pe la Tulnici mai sunt vreo 5 km neasfaltati...poti citi despre starea drumului aici.
                    Uite o poza de pe la Intorsura Buzaului.
                    Attached Files
                    Last edited by valeriuciprian; 13 December 2011, 08:15.
                    sigpic

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google