Zgomot Ciudat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Aceeasi problema am avut-o si eu (1.4)dar am rezolvat-o la reprezentanta si mi-au zis ca s-a slabit camblu de la ambreaj!

    Comment


    • #17
      Nu mai deschid alt thread pentru o alta problema relativ similara,asa ca o spun aici.Cand invart de volan pe loc cu frana de mana pusa se aud zgomote puternice.Cateodata trebuie sa pun frana de mana cand ies dintre 2 masini(invart de volan stanga dreapta) pentru ca nu am servo si pana fac o cursa totala de volan imi ia mult timp,masina un pic in panta etc.Dauneaza la ceva acest fapt avand in vedere aceste zgomote?

      Comment


      • #18
        Pai unde ti se pare ca se aude acel zgomot?
        sigpic

        Comment


        • #19
          Pe sub masina.Cred ca in spatele masinii.Stiu sigur ca e de la frana de mana.Zgomotul este identic ca atunci cand sunt intr-o panta pronuntata si nu trag frana de mana la maxim, numai ca in cazul de mai sus zgomotele sunt cu mult mai puternice.

          Comment


          • #20
            Ai observat face acelasi zgomot cand ai frana de mana trasa si o ridici pe cric masina? daca da iti trozneste sabotii, nu este nimic grav
            sigpic

            Comment


            • #21
              nu sunt probleme deosebite in cazul zgomotului decris, rotile fata schimba punctul de contact, masina nu se mai sprijina pe un dreptunghi, ci pe un trapez (roata fata de pe partea virajului merge cativa cm inspre inapoi iar cealalta inspre inainte, pt ca puntea fata nu are pivot pe axa de simetrie a jantei, ca la 1300). astfel, rotile spate se tensioneaza si se aude acel scartait, care poate fi din bucsele puntii spate sau cel mai probabil scapa un pic sabotii.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google