Zgomot La Peste 90km/h

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Incearca sa lipesti acel cheder ca despre el cred ca este vorba cu niste silicon sa stea lipit bine, am zis silicon ca asta nu ataca vopseaua si chederul

    Comment


    • #17
      La varianta asta m-am gandit si eu. Merci mult! Am scapat de cosmarul pe care il aveam cand conduc peste 90 km/h. Si inca odata merci!!!

      Comment


      • #18
        parca e un facut cu aparatoarea aia de plastic de pe parbriz foarte multe vibreaza culmea e ca cel di partea sof nu face asta probabil ca cei de la fabrica ar tebui sa umble putin la matrita de turnare.

        Comment


        • #19
          Si la mine face tot asa. La viteza mai mare de 90 km/h, face un zgomot de ai impresia ca trepideaza stergatorul din dreapta pe parbriz. Insa eu cred ca e chederul din partea de jos a parbrizului. Am vazut ca se misca daca il imping cu mana. Probabil intra vantul pe sub el si asta e cauza zgomotului. Totusi nu il lipesc. Ma gandesc la o eventuala schimbare de parbriz, ce fac? O sa se ia cu tot cu vopsea.

          Comment


          • #20
            @zake
            Sa urmaresti acest zgomot, sa nu te inseli in privinta provenientei lui. Daca se amplifica dupa un numar de km,sa nu fii surprins daca e cumva rulmentul.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #21
              lasa iancule cu rulmentii o fi alta poveste.. a mea facea zgomotul asta si acum 6 ani la cativa km. si face si acum la 125 000 km

              Comment


              • #22
                De cand incerc sa gasesc cauzala trepidatia aia...Nu imi vine sa cred ca era de la prostia aia de plastic.Sa vad ce ii fac?O dau jos sau?
                sigpic

                Comment


                • #23
                  pacco nu o da jos eu i-am pus putin silicon dedesupt acum vreo5 ani si o lunga perioda nu a maiu vibrat

                  Comment


                  • #24
                    O sa ii pun si eu putin silicon sa vedem care e treaba.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Si la mine face tot la fel. Am crezut ca este din cauza lamelei stergatorului. Acolo simt eu ca bate curentul

                      Comment


                      • #26
                        daca vibratia se percepe undeva in zona bordului (daca auto este dotat cu aer conditionat), cauza poate fi vibratia conductelor in grupul de climatizare. verifica cele 2 coliere de fizare a conductelor in compartimentul motor, daca se misca conductele in ele, ataseaza pe interiorul lor un adaos de banda dublu adeziva pentru a le stringe bine in coliere.

                        Comment


                        • #27
                          Alte doua zgomote inervante se aud la mine si nu imi dau seama care ii cauza, cand trec peste denivelari sub volan se aude ca si cum s-ar atinge, lovi doua chei, iar in spate sau undeva sub masina, nu imi dau seama exact, se aude ca si cum s-ar lovi toba de ceva. Am fost la revizia de 60k, le-am zis de zgomotul din spate, raspunsul a fost ca poate am ceva in portbagaj, din partea mecanica nu ii nici o problema.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google