Montaj Sita Absorbitie Aer Habitaclu

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Montaj Sita Absorbitie Aer Habitaclu

    Se poate monta o sita pe unde trage aer(pentru habitaclu) pentru a impiedica rozatoarele(sericei,sobolani,gherlani,hamsteri,vev erite,sinshile,popandai si alte vietuitoare care ne pot face rau sa ne intre in masini?

  • #2
    Se poate monta; trebuie demontata grila de plastic, care astupa zona unde se afla ansamblul stergator si instalatie spalare parbriz.Te asigur ca in zona aceea nu pot patrunde animalele pa care le-ai enumerat, doar daca rod grila. Bucati mici de frunze uscate si alte corpuri mici doar.
    Dar nu recomand montarea unei site in acea zona..
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Originally posted by mariuSEL View Post
      Se poate monta o sita pe unde trage aer(pentru habitaclu) pentru a impiedica rozatoarele(sericei,sobolani,gherlani,hamsteri,vev erite,sinshile,popandai si alte vietuitoare care ne pot face rau sa ne intre in masini?
      Daca au 5mm patrati poate de ce nu iti montezi fitru de habitaclu?

      Comment


      • #4

        costa 34 lei

        Comment


        • #5
          As vrea si eu acel filtru dar in Bucuresti nu am vazut
          sigpic

          Comment


          • #6
            MRV-ul la cumparat de la magazinul ciclop Timisoara.

            Comment


            • #7
              Colegul @mariuSEL dorea sa puna o protectie nu un filtru; poate are filtru montat in habitaclu. Sincer nu mi se pare o solutie varianta cu filtru pe tata suprafata aceea din moment ce gaura de aspiratie aer pentru habitat e de circa 20/10cm, undeva lateral, avand si o proeminenta in jurul ei.. Ma gandesc ca acel filtru expus pe o suprafata asa mare, murdarindu-se, va da la un moment dat, un miros aiurea in masina.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #8
                mariuSEL uite aici ceea ce te intereseaza...postul 151...doar ca in locul paslei folosite de mine pui plasa...continua acolo te rog.
                Succes.
                sigpic

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google