CD Player Preferance

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • CD Player Preferance

    Salut,

    Recent am devenit si eu "loganist".
    Am optat pentru Logan Preferance 1.2 16v cu dotarile standard pentru Preferance. Ceva probleme stiute sau sugestii pentru acest model? Cum va intelegeti cu motorul acesta? Am avut emotii cu motorul de 1.2 16v pentru ca nu prea am auzit la foarte multa lume, deci nu stiu exact cat de fiabil e. Eu am mai condus 1.6, dar e o diferenta foarte mare, nu prin faptul ca e mai lenes, ci prin faptul ca raspunde altfel la comenzi.

    Cei de la reprezentanta mi-au spus ca pot sa imi montez eu Cd-playerul meu + boxe ( cablurile sunt deja trase ) fara sa pierd garantia.
    Poate pare penibil dar n-am reusit cum sa-i dau de capat. Masina are in locul cd-playerului un plastic probabil pentru cei care nu doresc cd-player sa nu arate urat. Problema a intervenit cand am vrut sa-l scot, nu reusesc deloc. Nici nu am vrut sa fortez foarte tare sa nu las urme pe plasticul de pe bord.
    Are vreun mecanism special sau "carte multa nu se cere sa fii .. sa ai putere"?

  • #2
    In iasi este club logan destul de maricel,chiar nu te descurci?Nu ai aceleasi dotari ca la preferance 1.4

    Comment


    • #3
      Originally posted by dmihailidis View Post
      In iasi este club logan destul de maricel,chiar nu te descurci?Nu ai aceleasi dotari ca la preferance 1.4
      Da, sunt aceleasi dotari. E o bucata de plastic, nu e fizica cuantica. O sa incerc sa fortez, cred ca are niste clipsuri.

      Comment


      • #4
        Trage de ea cu atentie si cu forta o sa iese pana la urma iar in spate o sa gasesti cablurile si mufa de la antena. Ciudat eu stiam ca la preferance vine din fabrica cu radio casetofon si boxe fata!

        Comment


        • #5
          La acest lucru m-am referit si eu,dar...

          Comment


          • #6
            Varianta Preferance nu are radio casetofon, are doar precablajul(adica sunt trase firele ca sa montezi dupa ce iti cumperi tu radio casetofonul). Poti plati diferenta si ti se monteaza ca dotare optionala. Si eu am un Preferance si nu are radio.
            1.2 16V - 75 de armasari la vale sau 75 de gloabe la deal

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google