Diferenta Amortizoare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Diferenta Amortizoare

    stie cineva care este diferenta intre amortizoarele spate de berlina si mcv ? si care producator ar fi mai bun la un pret acceptbil .

  • #2
    Din cate stiu eu cel mai bun raport pret calitate o au bilstein normale de logan sau daca vrei calitate ia Monroe pe gaz
    Cred ca Monroe pe gaz ar fi cele mai bune daca vrei sa schimbi arcurile sa fie mai Low masinuta

    Comment


    • #3
      eu am monroe , nu-mi dau seama , dar e aceeasi treaba ca si inainte eu am dat 125 lei pt fata si 105 pt spate , bucata

      Comment


      • #4
        multumesc de informatii

        Comment


        • #5
          Originally posted by Nytro View Post
          Din cate stiu eu cel mai bun raport pret calitate o au bilstein normale de logan sau daca vrei calitate ia Monroe pe gaz
          Cred ca Monroe pe gaz ar fi cele mai bune daca vrei sa schimbi arcurile sa fie mai Low masinuta
          De ce spui ca Monroe pe gaz ar fi mai bune ? Mie unul mi s-a recomandat la arcuri Bilstein B8 .. nu caut sa intru in vreo discutie in contradictoriu cu tine , vreau doar sa stiu daca ai informatii in plus fata de mine .

          Comment


          • #6
            Pt ca sunt pe gaz si gazul amortizeaza mult mai bine denivelorile (gropile) vezi suspensia pe perne de aer.
            Ii recomandam Monroe in caz ca nu vrea sa dea alti bani pt alte amortizoare deci sa le patreze. Insa daca vrei sa ai o masina sport-sport nu compromis si eu tot Bilstein b8 recomand sau b12.
            Doar ca Bilstein b8 sau b12 sunt extrem de rigide di vei simti si cand calci cu roata din spate o pietricica. Cu bilstein b8 nu vei putea utiliza masina zilnic pt ca-ti vor zdruncina rarunchii.
            Last edited by Nytro; 10 February 2012, 09:47.

            Comment


            • #7
              Eu unul cat de curand o sa-mi achizitionez si amortizoare sport .. teoretic Bilstein B8 o sa imi iau .. ptr ca din cate se pare sunt cea mai buna solutie .. initial am vrut sa scurtez amortizoarele stock , dar mi s-a spus ca nu e asa bine ..
              O intrebare mai am .. amortizoarele Monroe pe gaz sunt mai scurte decat amortizoarele stock ? Pe mine asta ma intereseaza .

              Comment


              • #8
                Nu...am avut eu..si sunt mai inalte Monroe...nu ti dai seama cu arcuri stoc, dar cu arcurile sport, cu amortizoare stoc stateau bine, cu Monroe juca arcu in taler...ambele noi-ca sa nu existe dubii cum ca era ala stoc mai uzat
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Mersi de informatii Geo .

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by danix View Post
                    stie cineva care este diferenta intre amortizoarele spate de berlina si mcv ? si care producator ar fi mai bun la un pret acceptbil .
                    in primul rand cea mai importanta dif dintre amortizoare este ca cele de mcv sant mai lungi decat cele de berlina.in rest tu alegi de care vrei mai tari mai moi....

                    Comment


                    • #11
                      Pai loganul din fabrica n-are Monroe?Al meu asa are.Trebuie sa schimb si eu pe spate stg ca a-nceput sa cloncane de pe la 20.000 km si este f enervant,asa am vazut si eu ca este Monroe cand m-am uitat sa vad daca-i curs si culmea,nu este.
                      KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                      Comment


                      • #12
                        cu scuzele de rigoare ca ma bag in topicul omului,am o problema la mcv -ul meu;mi se pare ca suspensia e cam rigida,si as vrea sa stiu ce-mi recomandati sa fac.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google