Apa In Portbagaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Apa In Portbagaj

    ieri am spalat masina si am constatat cu stupoare ca am apa in locasul rotii de rezerva ,cam 100-150 ml.Ma gandesc ca ar fi din cauza condensului deoarece in ultimile 7-8 zile in zona unde locuiesc a fost zilnic ceata dar de plouat nu a plouat.Voi a-ti patit asa ceva?
    CT-97-VIPsigpic

  • #2
    Poate nu ai avut portbagajul inchis pe timpul cat ai spalat masina.Sincer nu am avut surprize pana acum sa gasesc apa pe unde nu ar trebui sa ajunga niciodata.
    Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

    Comment


    • #3
      apa am gasit-o inainte de a spala masina in timp ce scoteam ce aveam prin portbagaj.
      CT-97-VIPsigpic

      Comment


      • #4
        Dupa cate vad nu a mai patit-o altcineva,deci ti-a curs tie acolo de la ce ai tarnsportat in portpagaj,sa zicem din bidonul in care ti-a mai ramas lichid pentru parbriz.
        Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

        Comment


        • #5
          pai si nu trbuia sa am mocheta uda?Si roata de rezerva era plina de broboane.
          CT-97-VIPsigpic

          Comment


          • #6
            E posibil sa fie de la condens. Daca mocheta nu e uda / umeda deloc, atunci nu are de unde sa fie din alta parte.
            GL-22-TOF

            Comment


            • #7
              e de la sistemul de aerisire care are un mic cauciuc de-l rupi doar daca-l atingi pe post de garnitura. Am cautat in 3 orase garnitura aia si nimic. La dacia ti-l dau doar cu sistemul de aerisire la 150 lei

              Comment


              • #8
                e de la condens, si eu am patit la fel, plus ca mocheta incepuse sa prinda si un fel de mucegai
                off ar trebui sa luam bormasina sa dam niste gauri sa se mai aeriseasca si pe acolo

                Comment


                • #9
                  sal ct 97 vip,,,tin sa iti spun ca si eu am trecut prin acest fel de probleme,,,solutia ar fi sa astupi gaurile de aerisire din portbagaj ,,,iar pt asta trebuie sa demontezi bara de pe spate,,,,totul este foarte simplu si dureaza cam 1 ora
                  ..dar sa nu .uiti ca am folosit poxipol si nu silicon sau alti aditivi de lipire..iar pentru astuparea gaurilor am folosi 1 buc de textolit subtire,,,sper sa gasesc si ceva poze pentru ati forma o idee despre rezolvarea problemei

                  Comment


                  • #10
                    am gasit eu apa!!nu am mai avut plasticul ala la oala pe spate..si a ruginit acolo...la orice groapa ceva..imi arunca apa acolo

                    merge sa o acoperi si pe dinauntru....scoti mocheta de pe peretii laterali ai portbagajului..si pui acolo spuma din aia de termopane..apoi tai cu un cater la nivel si gataD
                    Last edited by maryusz; 22 March 2012, 08:34. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #11
                      in stanga si in dreapta este cate o gaura cu grila de plastic petru aerisire care au o garnitura dintr-un fel de burete mai dens, aia sa rupt ,trebuie dat cu mastic pe marginea grilelelor si nu vei mai avea probleme am patito si eu acum 1 luna si un pic

                      Comment


                      • #12
                        astupati gaurile de aerisire si sa vedeti atunci mucegai...

                        Comment


                        • #13
                          cu gurile de aerisire am patit si eu acelas lucru am dat bara jos si am lipit plasticul cu silicon nu a mai intrat apa dar de la aerisire nu ajunge la roata de rezerva acolo ori de la condens ori a curs ceva in portbagaj iar mocheta sa stiti ca nu tine apa in ea se scurge foarte repede si se usuca asa ca verifica si aerisirile si daca face condens

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google