Alarma + Inchidere Centralizata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    SALUT! Am crezut ca este destul de clar! Am enumerat componentele si cu tot cu manopera m-a costat 300 ron! Deci (in chiderea centralizata) de la el + manopera= 300ron

    Comment


    • #17
      Am observat si eu dar eu am luat o inchidere centralizata de la un magazin de piese auto si apoi m-am dus sa intreb cat ma ajunge montajul (si atunci am vazut ca avea si el inchideri centralizate) asa si pe mine m-ar fi ajuns mai ieftin dar m-am grabit

      Comment


      • #18
        eu mi-am montat alarma + inchidere centralizata la reprezentanta : manopera 270 RON, timp de lucru 2 zile

        Comment


        • #19
          Exorbitant de scump, si 2 zile timp de lucru ? In fine fiecare face cu banul lui ce vrea.
          Just amd.

          Comment


          • #20
            asa-i ,dar nu am probleme cu garantia masini;)

            Comment


            • #21
              eu am gasit un electrician auto care lucreaza intr-un service auto din Bucuresti (nu dau nume) care mi-a spus ca ma costa 1000 de lei manopera+ piese originale pentru logan(4 motorase la usi 1 portbagaj si alarma cu 2 telecomenzi si tot ce mai trebuie).ce parere aveti?am vorbit cu el in martie 2012, deci vreau o parere tinand cont de preturile actuale

              Comment


              • #22
                O alarma cu motorase pleaca de la 100 lei ...dar mi se pare cam mult 1000 lei

                Comment


                • #23
                  Daca e vorba de piese originale, cam asa iese.
                  Ca iti trebuie si UCH-ul cu radiofrecventa, cheile programate, instalatia electrica, actuatoarele originale, etc.

                  Daca vrei ceva mai ieftin - pui o alarma si o inchidere centralizata din targ. Ar costa cam 100 alarma, 60 inchiderea la care mai adaugi si manopera.
                  GL-22-TOF

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google