Upgrade MCV De 5 Locuri La Unul De 7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ai schimbat si certificatul de inmatriculare?

    Comment


    • #32
      Originally posted by misupepo View Post
      eu am cu 5 locuri; ma batea gandul sa-mi iau cu 7; acum depinde de fiecare la ce foloseste masina si de bugetul fiecaruia

      Cam greu 7 locuri pentru un motor 1.4.

      Comment


      • #33
        deci ce ai facut pana la urma, le-ai mai pus sus,cum ai rezolvat cu omologarea si restu?

        Comment


        • #34
          Mi-am facut eu operatia asta.
          70 lei canapeaua (aproape noua);
          150 lei centurile+suportii;
          0 lei tetierele;
          0 lei manopera;
          Total 220 lei, super adevarat si super utila schimbarea facuta.

          Inca nu am facut omologarea.

          Comment


          • #35
            Originally posted by blackufo View Post
            daca te hotaresti putem discuta pe privat ,sunt dispus sa renunt la cea de-a 3 bancheta cu tot cu centuri si......etc ,eventual asigur si montajul all-inclusiv.iar caroseriile sunt identice dar difera echiparea , gaurile sunt la locul lor ,trebuie doar descoperite..
            La ce pret te-ai gandit pentru al treilea rand si centuri ?
            Da-mi un pm

            Comment


            • #36
              salutare am si eu un mvc 5 locuri si la rar mi-au spus ca nu se poate omologa cu 7 locuri.de ce nu stiu.ma ajuta cineva

              Comment


              • #37
                Asta mi s-a spus si mie. Voi vedeti cat de tampiti sunt astia. Practic nu poate omologa un MCV de la 5 la 7 locuri, cand exista MCV-uri cu 7 locuri si nu faci decat sa montezi niste centuri si suporti in locuil prestabilit de fabricant(aceste exista, dar sunt acoperite cu dopuri de plastic), dar in schimb vezi pe soselele romaniei o groaza de autoturisme inmatriculate in Romania cu volan pe partea dreapta. Cum e posibil asa ceva.
                Si oricum caroseria intre un MCV de 5 locuri si cel de 7 locuri este absolut identica.


                Eu mi-am facut aceasta modificare, si nici nu mai ma obosesc cu omologarea. Oricum mai mult de vreo 3...4 ori pe an nu am nevoie de bancheta rand 3. Si mai am si geamuri negre si nu se vede nimic inauntru.
                Last edited by adicata2003; 16 April 2012, 11:08.

                Comment


                • #38
                  Exact la fel si eu ,de ce sa ma obosesc sa o omologhez?????
                  Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                  Comment


                  • #39

                    e cam periculos fara omologare,te opreste unul mai prost si te arde.eu vreau sa dau un telefon la uzina si sa cer lamuriri cu privire la omologare si daca e nevoie merg pana la pitesti.

                    Comment


                    • #40
                      e periculos pe dracu
                      Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google