Ce Probleme Apar Dupa 90000 De Km?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by loggy View Post
    am un logan 1,4 si am 90100km si cind iau viraj stinga se aude un urlet dupa care disparecind ajug pe drum drept .stie cineva sau a avut probleme de genul asta? astept raspunsurile voastre. va multumesc si numai bine
    Eu am avut o problema oarecum asemanatoare la un rulaj de 15 000 - 20 000Km: atunci cand mergeam cu spatele si volanul era la dreapta maxim se auzea un zgomot care crestea in intensitate odata cu viteza masinii; daca roteam volanul 1/2 tura, zgomotul disparea. initial nu am dat importanta am zis ca poate s-a stricat o piesa din cauza vreunei gropi dar mai tine ceva timp, avand in vedere ca am fost la ITP si am luat fara probleme. dupa 2 - 3000 Km zgomotul devenise mai puternic si crestea foarte mult odata cu viteza, in plus aparusere si trepidatii pe langa zgomot dar numai in conditiile mentionate mai sus, in rest nimic. m-am dus la service convins ca o sa schimb ceva piese si o sa las multi bani. surpriza: mi s-a spus ca devina sunt suruburile slabite de la scutul motorului. le-au strans si gata!

    Comment


    • #47
      am 90.000 km si mi se aude un zgomot cand calc ambreiajul si il eliberez un zgomot ca un arc de pix ce ar putea fii?

      Comment


      • #48
        arcul de la pedala sau ambreiajul
        "light up the darkness" Bob Marley

        Comment


        • #49
          20mhy cred ca va trebui sa inlocuiesti cablul de ambreiaj eu l-am inlocuit pe la 80 mii inainte de a monta cablul nou bagai prin capete putina vaselina din spray

          Comment


          • #50
            Originally posted by Bogdan20cj View Post
            incearca cu omasina de gaurit si un burghiu adecvat. sau da cu wd40 si incearca sa desfaci surubulcu o scula,cheie.

            inniciun caz nu folosi ciocanul!!
            am rezolvat(fara ciocan). in fata blocului e putin mai greu dar nu m-am lasat asa usor.multumesc.

            Comment


            • #51
              multumesc pentru informatii

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google