Dacia Logan Electrica ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    masinaelectrica nu te supara daca erau atat de bune si utile cum spui nu se mai aflau inca in faza de proiect pe termen lung la marii producatori auto.ford are prototip de 3 ani si inca nu l-a scos

    Comment


    • #92
      Dar masina electrica nu e deloc in stadiul de prototip. Cativa producatori europeni au adus pe piata automobilul electric...

      Peugeot 106 Electric - 6400 bucati produse intre 1995 si 2003

      Citroen AX electrique

      Citroen Saxo electrique

      Renault Clio Electric

      Succesul comercial al unui produs, tine atat de modul in care este promovat, cat si modul in care e privit si acceptat de catre utilizator.

      Comment


      • #93
        scuze stiam ca nu este bagata in productia de masa la fel cum sunt cele de la ford

        Comment


        • #94
          Nu au fost in productie de masa. Au fost in productie de serie scurta.

          Comment


          • #95
            Daca cineva a reusit, de ce nu s-ar putea si pe Logan?
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #96
              Pana nu se va imbunatati tehnologia acumulatorilor si ma refer la pret, autonomie, greutate, nr de cicluri incarcare/descarcare astfel de masini nu vor avea succes. O alta sursa de generare a energiei ar fi pila de combustie, dar asta e alta poveste.
              sigpic

              Comment


              • #97
                Voi vreti musai sa va coste mai mult transportul si nu stiti cum.

                Luati Fluence ZE si o sa dati 100 euro/luna doar chiria pentru acumulatori. De 100 euro pe carburant va puteti plimba destul, nu toata lumea face naveta 100 km/zi. La cat carbune se arde pe zi in lumea asta pentru producerea energiei electrice, inca nu imi pun problema sa fiu ecologist, imi place foarte mult benzina.

                Comment


                • #98
                  daca erau asa de bune masinile electrice erau in productia de masa.orice producator s-ar bucura sa scoata ceva econom pentru ca ar creste enorm vanzarile dar deocamdata vise.idei sunt si vad ca vor sa fie si cobai(masina solara,masina pe apa).sincer nu as da confortul pe eco.tare imi e frica sa nu aud pe cineva ca vrea sa treaca masina pe lemne sau rumegus ca este eco si face economie

                  Comment


                  • #99
                    Wow... Vad ca s-a stins si treaba cu eLoganu. Nicio stire din Constanta?
                    Eu va propun o masinuta cu motor de motocicleta, suficient de usoara si aerodinamica, in care sa incapa si servieta si eventual 1-2 colegi de servici. Sau si mai bine o masina cu pedale!!! Aia chiar ar fi ecologica si ar merge pe grasime, carbohidrati etc.

                    Comment


                    • De asta ce zici?
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google