Sa Schimb Cauciucurile?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    au castigat echiparile ambiance si preferance. laureate si ambition/prestige aveau conti sau michelin.
    am zis "probabil" facute la tm. sigur, sunt low cost, din concernul conti.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #32
      Laureate 1.6 din 2005, a venit cu Kormoran.
      De asemenea Laureate 1.6+GPL, 2007 (daca nu ma insel), tot Kormoran.
      If it ain't broke, don't fix it!

      Comment


      • #33
        cred ca reprezentanta care ti le-a livrat a avut de-a face cu asta. sau pur si simplu puneau aiurea gumele in fabrica. eu am avut un ambition, un prestige si acum am un laureat, au avut gume conti, michelin, barum. preferance-ul sotiei are conti. atat barum cat si conti, au fost toate facute in tm. indicativul fabricii din tm in concernul conti e "6G". daca pe o guma scrie DOT 6G...., e clara treaba de unde e guma aia
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #34
          Io la ABS+ (derivat din Preferance) am Continental. Din ce am bagat de seama pana in 2009 tot ce a insemnat masina cu ABS avea Continental sau Michelin, mi se pare ca a fost si un raspuns al Dacia in acest sens(la un mail trimis de un "fericit" detinator de Kormorane). Cele cu ABS si Kormoran au fost magarii ale dealer-lor locali.
          Pentru dotarea cu Michelin sau Continental nu a fost o regula.
          Cel mai lent 1,6 8v

          Comment


          • #35
            Am vazut cel putin 3 prestige-uri venite cu kormoran. Marlianie sau nemarlanie din partea dealerului e tare naspa sa platesti un porcoi de bani pe o masina noua ca sa o primesti cu cele mai proaste gume de pe piata.
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google