Logan 1.4MPI Vs Golf 4 1.4 16v 85 Cp Vs Opel Astra 1.4 16v 90cp

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ce geniu esti! Ai masurat tu inclinatia ca sa sustii tampenia asta, ca era la vale? Daca era vale se ducea turometru la 6000 intr-a 5 a si "inchidea bordu" adica atingea 210km/h. Dar cat de penibil esti sa fii "Gica contra" chiar la orice. Da-o incolo de treaba. Ai uitat sa spui ca Opelul de fapt urca si ca mai avea pedala destula ca sa sara de 200km/h. Eu zic ca degeaba ne contrazicem: performantele Opel astra 1.4 16v sunt aproximativ egale cu cele ale Loganului 1.4 MPI, datorita greutatii mai mari ale "nemtoaicei". Daca greutatea era aceeasi la ambele , Opelul ar fi lasat in urma Logan-ul 1.4 la orice competitie, insa trebuie sa recunoastem ca nu putem avea "si capra si varza". Servus!

    Asa e PCH, numai a ta prinde 190km/h ca e "american muscle". Ce coincidenta sa fie eroare de 10 % la vitezometru numai pe Logan, iar cei de la promotor au fost chiar prosti cand au sustinut ca majoritatea masinilor au eroare de 10% la masurarea vitezei la viteza maxima atinsa de autovehicul!
    Nu am de unde sa stiu daca am condus mai multe modele de masini decat tine PCH, dar lucrand la o firma de transport si fiind un sofer pasionat, am condus destule masini cu diferite motorizari, astfel incat sa-mi pot forma o parere sustinuta asupra comparatiei dintre doua sau mai multe modele distincte. Servus...
    Last edited by dantis; 27 August 2012, 22:31. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #92
      ma rog, asta e ultima data cand mai scriu pt dantis, am ajuns la concluzia ca degeaba scriu, deci inseamna ca eu cel putin, si cred ca mai multi de pe forum care au 1.4 , avem masinile puscate, handicapate, nu stiu cum sa le mai spun, si 1.4-le tau e ceva editie limitata , adica eu trag de ea , ma rog pur si simplu de ea, si de-abia prind 150-160 , imi consuma undeva peste 6,5 in afara, ma ia somnu pana ajunge la 100km/h, iar tie zici ca iti merge blana cu 190 pe drum drept, ai demaraje comparabile cu masini cu motor de 2.0 si colac peste pupaza mai ai si consum de 6L in oras... Tot respectul pt masina ta, daca o vinzi, anunta-ma, cautam demult o editie limitata de 1.4... Bafta
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • #93
        Nu putea decat sa degenereze un thread facut in stilul asta, asa cum stim ca s-a intamplat de fiecare data. Nu-mi ramane altceva de facut decat sa-l inchid!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google