Perle De La BAC 2012

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    la inceput, pentru un salariu apropiat de derizoriu, gasesti cine sa te ia. e de munca, numai sa vrei. drept e ca nu la banii visati, in marea majoritate a cazurilor, dar sunt sigur ca gasesti ceva de facut. crezi ca-n 2002 nu s ecautau oameni cu experienta? uite, eu am inceput cu un salariu net de 150 de dolari. post de inginer, raspundere 100%. azi, cati absolventi ar veni la munca, pe post de inginer, pt 250 de euro, sa zic? ia zi-mi vreo 5-6, ca eu nu gasesc
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #32
      Intr-un fel e mai bine. Si asa este inflatie de diplome si masterate si sa-mi fie cu iertare, dar s-a ajuns ca hartiile alea sa nu mai insemne absolut nimic. Stiu masteranzi cu un nivel intelectual sub pragul unui liceean de pe vremea comunismului. Problema e ca industrie nu mai avem, deci ce meserie sa invete tinerii si unde sa se duca p-orma, cand, datorita inflatiei sus mentionate, vor toti studii superioare pentru posturi de curatatori de cartofi.
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • #33
        o perla si de la mine:

        "Alexandru Lapusneanu s-a tinut de cuvint atunci cind a spus:
        De ma voi scula, pre multi am sa popesc! Dovada ca azi cel mai intilnit nume este Popescu."
        Stock is boring...
        My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

        Comment


        • #34
          Tare asta cu Popescu.
          My ride

          Comment


          • #35
            Cat de tare a fost asta cu Popescu

            Comment


            • #36
              Chiar există specimene în țara asta care scriu la BAC asemenea tâmpenii? Păcat de țara asta..tinerii din ziua de azi sunt niște cocalari, nimeni nu mai învață, toți o ard prin cluburi, ascultă Inna și Alex Mica..viitori căpșunari.

              Comment


              • #37
                chiar toti ?
                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                Comment


                • #38
                  Mama! Ati vazut-o p-aia de a luat 1.05 la matematica?
                  Cred ca si numele si l-a scris gresit.
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • #39
                    eu stiu pe unu care a luat 1.00 la fizica, statea acolo ca retardatu, nu a scris absolut nimic pe foaie, putea macar sa incerce subiectu I care era grila.
                    Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                    Comment


                    • #40
                      Pe multi i-o popit ))
                      low?!
                      Stima,
                      dmn

                      Comment


                      • #41
                        Nu mai mira nimic, atata timp cat am vazut absolventi recenti de liceu care nu stiu sa adune 2 fractii sau nu stiu care sunt unitatile de masura ale principalelor marimi fizice chiar stau si ma intreb, ce a facut omul ala timp de 4 ani si mai ales cum a reusit sa absolve un liceu?

                        Comment


                        • #42
                          Decat sa scoti perle dintr astea mai bine nu te mai prezinti dar pun pariu ca multi merg doar ca sa faca mistouri ca un copil cu scaunul la cap nu ar scrie asa ceva intr-o lucrare ce il reprezinta mai departe in viata
                          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                          Comment


                          • #43
                            pe unii ii doare undeva de bac...Merg copiaza si gata! Altii invata tot anul ca sa ia o nota ca si unul care a copiat...
                            MY CLA

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google