Stare Centura Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stare Centura Bucuresti

    Vreau sa dau si eu o raita de Craciun pe la bunici la Oltenita.Pana acum am facut traseul Timisoara-Oltenita de vreo 6 ori trecand direct prin Bucuresti, insa e foarte nasol sa mergi cu gps-ul prin Bucuresti mai ales daca e si aglomeratie.Asa ca as vrea sa ocolesc Bucurestiul pe centura.Ce ma intereseaza este zona de centura de la A1 pana la iesirea din Popesti Leordeni(sos.Oltenitei).Cum se prezinta aceasta portiune de centura? Asfaltata bine, fara cratere? Aglomerata? Multe tiruri?

  • #2
    E cea mai proasta portiune! Aglomerata, o banda pe sens! Multe tiruri, e A1 pe zona si se sta mult la iesirile respective....sunt intersectii cu iesiri din Bucuresti catre Ilfov, de exemplu la Domnesti unde nu e pasarela iar centura pierde prioritatea! Eu evit portiunea aia, clar. Nu stiu de Craciun cum va fi...poate e liber. Te pot ajuta cu o harta daca vrei, ideal e sa iesi in centura de la Magurele! Asta inseamna sa intri putin prin Bucuresti!

    Comment


    • #3
      M-am uitat pe harta si am vazut ca pana la sos. Oltenitei sunt 5 iesiri din Bucuresti care se intersecteaza cu centura: Domnesti,Bragadiru, Magurele,Jilava si una spre Cartierul Nou.Singura iesire care nu are pasarela si care blocheaza centura este cea de la Domnesti sau mai sunt si altele? Pe la Magurele prin Bucuresti deja fac jumatate din drumul prin Bucuresti spre sos. Oltenitei.
      Last edited by karlos12; 2 December 2012, 00:45.

      Comment


      • #4
        Ceea ce sugera PCH este sa iesi din A1 la Ciorogarla si sa mergi prin Domnesti - Clinceni - Bragadiru - Magurele - Centura
        sigpic
        Ambition 1.5 dc

        Comment


        • #5
          La Domnesti e durere mare. S-au mutat multi in zona si exista o banda pe sens. In rest sunt pasarele, doar la imgb/ berceni nu e.
          E ideal sa faci cum zice colegul!

          Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

          Comment


          • #6
            Sau poti sa intri in bucuresti, faci dreapta sa ajungi spre ghencea, la antiaeriana bagi iar la dreapta si iesi aproape de autogara rahova. De acolo spre centua pe soseaua Alexandrei. E un pic mai lung, dar sari domnestiul.
            Ar fi scurtaturi, dar drumuri proaste printre noile cartiere dintre prelungirea ghencea si sos Alexandriei
            Last edited by skd_ozenel; 2 December 2012, 12:35.

            Comment


            • #7
              Daca ajunge la Rahova nu are rost sa iasa pe Alexandria, mai bine sa intre pe Magurele

              Comment


              • #8
                Sau asa, nu mi-a trecut prin cap.

                Comment


                • #9
                  Aseara am incercat zona domnesti (de cele mai multe ori preferam orasul) si surpriza, nu aveam decat doua masini in fata!

                  Sent from my HTC Wildfire using Forum Runner
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Toata faza este sa nu circuli duminica dupa-amiaza pe centura , fiindca e mereu aglomerat in ziua asta... in rest se circula foarte bine , 60-80 km/h. De fiecare data cand vin de la gr vin pe centura si nu am prins niciodata aglumeratie , decat duminica dupa-amiaza cand toti soferii o folosesc ... O zi buna

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google