Probleme La CASCO

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme La CASCO

    Hello,

    Clasica problema: gasit masina lovita in parcare. Faptasul de negasit, noroc cu n martor care a luat numarul de inmatriculare (TIR).
    Fost la politie, declarat problema, declarat numar de inmatriculare, declarat martor.
    Fost la CASCO: poze, acte... surpriza mea a fost ca acum trebuie sa stau cu masina lovita (sau o repar pe banii mei, si CASCO deconteaza) 30 zile pana se solutioneaza adresa de la politie. E normal? Ati mai patit careva?

    Eu ma asteptam sa o repar pe Casco si eventual ei sa-si recupereze banii..dupa..

    multumesc

  • #2
    daca declarai ca nu stii cine a fost... era mai simplu )
    Casa moara fetilii!

    Comment


    • #3
      De acord! Dar sunt la al doilea eveniment de acest gen si m-am saturat.

      Comment


      • #4
        da, asta a fost prostia, ca ai declarat ca sti cine e si culmea ai mai avut si martor ...

        Trebuia sa zici ca asa ai gasit-o tu singur, si dadeai doar tu declaratie la politie si aia era

        "acte de vandalism"
        sigpic

        Comment


        • #5
          Da.Daca ziceai ca nu cunosti autorul nimic...Ti-o rezolva imediat.La cine ai Casco?
          sigpic

          Comment


          • #6
            La Groupama.

            Comment


            • #7
              Vezi ce scrie in contract: mi se pare ca idiotul ala care a lovit si fugit nu intra la capitolul infractiuni, deci ar cam trebui sa-ti dea drumul la dosar.
              Spune-le ca dupa ce se rezolva incidentul, vrei sa nu mai continui colaborarea cu ei.

              Comment


              • #8
                - eu am avut si am casco la groupama, l-am folosit de 3 ori, o data fiind pentru o suma enorma si niciodata nu am intampinat probleme cu ei. Cand era gata masina, se livrau banii (sau se intelegeau ei cu reprezentanta whatever) si dupamasa aveam masina acasa. Si reparatiile au fost calumea nu de mantuiala
                sigpic

                Comment


                • #9
                  si eu am avut o problema asemanatoare iarna trecuta cand o tanti a calcat la blana frana (ea fiind cu masina pe gheata) si s-a oprit fix in botul meu, dupa care si-a continuat drumul ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. normal ca i-am luat nr de inmatriculare, am fost imediat la politie, am povestit ce s-a intamplat si dupa declaratie si suflat in fiola am primit o dovada cu care am mers la casco (tot la Groupama am si eu), am lasat masina in service ( in BZ centrul de daune de la Groupama este gard in gard cu dealerul local, deci lucky me ), am mers s-o iau cand a fost gata si cam asta a fost tot. intre timp tanti care m-a lovit a fost gasita, i s-a dat amenda, casco si-a recuperat banii de la RCA-ul ei, mie mi s-a reparat masina si toata lumea a fost fericita.
                  acum nu inteleg de ce se trage de timp... cel putin in cazul meu lucrurile s-au miscat foarte repede. am mai avut mici incidente, dar cei de la Groupama au fost seriosi mereu. sper sa rezolvi cat mai repede. bafta!
                  Stock is boring...
                  My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                  Comment


                  • #10
                    Mai putin tanti aia care a ramas fara permis

                    Comment


                    • #11
                      din pacate, asa e. am uitat sa mentionez ca a ramas fara permis. daca ar fi oprit, imi dadea RCA-ul, eu nu ma mai duceam la politie si aia era. probabil s-a speriat si nu a vrut sa opreasca, nu-mi dau seama.
                      Stock is boring...
                      My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google