Difuri Spate Pe Preferance

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Difuri Spate Pe Preferance

    Salut, as vrea sa pun niste difuri in spate poate pe viitor sa le schimb si cele din fata cu niste difuri pe 16.5cm diametru si cu ceva SPL mare ( adica sa urle tare, putin bass medii si inalte mai multe ) ca nu as vrea sa pun statie de amplificare si alte magarii ce difuri ar fi recomandate? doar asa conectate la mp3-player ma refer?

  • #2
    Daca dadeai un search gaseai topicul in care se discuta astea. Nu deschidem topicuri aiurea, dar vad ca ii primul tau post asa ca se iarta. Bun venit si despre tema asta se discuta aici
    I HAVE A !sigpic
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • #3
      de cat recomandati sa fie difurile an spate la asa cas 4/52 ,pe fata le schimb ca sant mici si se aude aiurea
      Attached Files

      Comment


      • #4
        De 17 cm, 35-40W.
        HU iti scoate un 4x15...4x20W nu mai mult.

        Comment


        • #5
          asa ceva am luat de 80w de 13 , dar tot distorsioneaza putin la max. ,le am montat pe spate sa vad cum se aude ,dar le pun pe fata la vara si iau ovale pentr u spate ,pe fata am anca originalele .
          Attached Files

          Comment


          • #6
            asx se numesc la 190 roni,au ceva bass se aude fb.

            Comment


            • #7
              Originally posted by electrica2000 View Post
              asa ceva am luat de 80w de 13 , dar tot distorsioneaza putin la max. ......................
              Distorsioneaza playerul, nicidecum difuzoarele.

              Comment


              • #8
                de la 36 volum deja ancepe sa faca urat ,probabil si din cauza difurilor de pe fata sant originalele de fabrica si stiu sigur ca sant mici ,parca de 15 w sant si cas. scoate anca odata e si normal.

                Comment


                • #9
                  @electrica Incearca sa nu-ti mai bati joc de limba romana!
                  ce player ai? Boxele originale daca sunt la -5 bass din playerul original doar de la 45 distorsoniaza...
                  MY CLA

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by electrica2000 View Post
                    ...........................parca de 15 w sant si cas. scoate anca odata e si normal.
                    Playeru sa fii multumit daca scoate un 4x14-18 W rms, si asta la maxim cu tot cu distorsiuni.
                    "Curat" nu ai mai mult de 4x10-12W rms.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google