Curentul "emo" Printre Noi :-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Cristi_LCD View Post
    @ Silviu: Fara suparare dar un documentar crezi ca este totul. Intradevar disfunctionalitatile genetice(mosteniri genetice de pe vremea cand eram nevertebrate si unisexuali cred eu ) sunt cauza nr. 1 a homosexualitatii dar nu sunt singura. De exemplu: traumele din copilarie mai sunt o cauza, sau un libido exagerat(astia in general sunt bisexuali). De aceea am spus ca nu este o cauza clara.
    cand spun disfunctionalitati genetice nu ma refer doar la mosteniri genetice ci si la mutatii genetice naturale.. Si aici da ai dreptate, cauza nu se cunoaste: de ce/cum apar aceste mutatii/modificari genetice (legat de subiectul actual; ca in alte situatii se cunosc unele posibile cauze).

    bineinteles ca un documentar nu reprezinta totul, cum nici o lucrare stiintifica nu prezinta toata teoria ci doar un rezultat pe un anumit subiect ;-) ..

    Oricum in cazul EMO exista o problema si de intelegere din partea noastra, suntem predispusi sa atacam decat sa investigam sa vedem care este cauza (cum bine puncta mai sus darkside3) si o problema mai grava din partea celor care influenteaza direct acesti tineri: parintii ...

    S.
    I have no special talent. I am only passionately curious.

    Comment


    • Probabil(nu sunt psiholog de meserie) "emo" sunt de 2 tipuri:
      1 cei carora le plac melodiile "emo" si datorita varstei imita precum maimutele tot ce tine de curentul "emo" dar in realitate sunt relativi normali in gandire si in fapte (nu si in aspectul exterior ). Oricum isi vor reveni mai tarziu.
      2 cei care isi cauta "un umar pe care sa planga" in acest curent si asupra carora se se aplica cel mai bine ultimele cuvinte al lui Silviu.
      Si o mica glumita: azi-dimineata am fost "Emo". M-am taiat cu lama cand ma barbieream. .
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • Cristi... Sa stii ca lama aia cu care te barbiereai, era de la mine, din setul promis EMO-istilor?

        *fac atat misto pana-mi iau o bila rosie :d

        Comment


        • Lau,silviu,streulea(stiu sigur ca tu esti ) si cu egon ati devenit emo ? Nu mai fiti lacrimogeni
          sigpic

          Comment


          • Asa se pare !
            Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

            Comment


            • Am vopsit bicicleta lu' ala micu' in negru mat,sunt motive de ingrijorare?
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • Apai io mi-am vopsit bicicleta, acum vreo 8ani, cu autovopan, am crezut ca e vopsea neagra (negru mat)...Is motive de ingrijorare )
                ...de doi lei :p

                Comment


                • Sa moara guta de ciuda
                  sigpic

                  Comment


                  • Cateva poze misto:
                    Attached Files

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google