Consum De Ulei Exagerat!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    am pus la revizia de 60000 ulei de motor Elf Competition ST 10W40 si dupa 7000 de km parcursi, la masuratoarea cu joja, am nivelul de ulei putin mai jos decat la jumatate, aproape de minim!...cat de cat, parca e altfel acum!

    Comment


    • #17
      Chiar si asa ti-a papat aproape 1l de ulei, in 7 000km; e clar ca nu poti merge 10 000km cu un schimb fara sa completezi.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #18
        cum sa manance asa de mult ulei? hai ca poate intre schimburi sa manance max 200g! daca depaseste e un semn de intrebare! numa din cate stiu alfa romeo 156 motor 2000 16v papa din fabrica cate 1 l intre schimburi ! eu am cu golank mea 114000 si nu haleste ulei deloc instalatia pusa la 70000 ea e din 2008 ph2 si pot sa zic ca a luat si morti pe gpl 140-150 la drum intins dar de obicei unde fac naveta pe 20km zilnic nu merg mai mult de 90km/h

        a si am omis sa spun ca nu depaseste 10000 d km si ii fac schimbu pentru ca sunt de parere si numai parerea mea ca uleiul este viata masini nu conteaza cu ce mergi benzina sau gpl. fai schimbul mai devreme si nu o sa ai probleme! eu folosesc elf 5w30 competition
        Last edited by marutza; 9 January 2013, 22:43. Reason: Automerged Doublepost

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google