Injectoare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am cumparat loganul in 2008,pana atunci am avut un megane tot 1.5 de 86cp,l.am vandut la 215000km cu injectoarele de fabrica iar motorul functiona ca nou,a avut parte de acelasi tratament cu 1l de ulei la fiecare plin si nu s.a depus nimic,iar loganul are 85000 si merge fara nici o problema,ambele au vazut cum arata un peco doar in ziua cumparari pentru 10 litrii.....restul numai la bidon si nu cu cine stie ce filtrare

    Comment


    • Esti prea radical pe cinstea mea, toata lumea st
      ie ce pacatoase sunt motoarele de pe logan diesel si vi tu acum sa ne schimbi ideile?! Au curs galeti de cerneala despre pompe cu span, injectoare naspa, turbine cu draci in ele, egr-uri care se infunda ca wc-ul si acum zici ca au fost doar in imginatia noastra? Apai sa ne fie rusine atunci... Eu zic sa te punem prin vot secret liber exprimat, un mic sef sau macar responsabil cu intretinerea spiritului umoristic de pe forum... Ai talent cu carul si il irosesti pe niste profani...
      Am exprimat strict parerea mea de necumoscator intra-le motoarelor si umorului... Si nu vreau sa jignesc pe nimeni.

      Comment


      • fiecare cum crede k este mai bine,eu asta fac si nu am schimbat injectoare niciodata,intrebati orice mecanic priceput ce se intampla dak pui ulei in motorina si mai discutam dupa

        Comment


        • Io pun de vreo 35000 de km ulei 2t dar nu am auzit pe nimeni ca foloseste ulei de motor. Asta e cam pacatos, se depune si in loc sa faci bine faci un rahat. Nu te contrazic, spun si eu ce stiu si ce am vazut. Iar partea cu filtre de motorina neoriginale... Asta sa nu-ti fie cu banat dar n-o cred. De obicei injectoarele folosite in sistemele comonrail sunt sensibile la apa, apai la mizerie... Dar tu sti mai bine ce ai folosit sau ce urmaresti...

          Comment


          • Concluzii Marian 1985:motorina din Ro. nu este din petrol,trebuie neaparat adaugat 1 litru ulei de MOTOR la plinul de motorina,capacul motorului dci influenteaza negativ fct turbinei si injectoarelor!!!Ori e umor,cum a spus Fyre,ori...se impune o diagnoza!
            ubi concordia ibi victoria

            Comment


            • si din ce-ar fi motorina aia facuta? primul ingredient ar fi substantele abrazive, evident (care strica doar renault-uri). restul?
              internal combustionizer

              Comment


              • Cum avem topic dedicat Problemelor Injectoare - dCi !, inchidem aici.
                De asemenea avem si topic dedicat uleiului 2T in motorina.
                Umor de asemenea, mai ramane sa ne fie norocul prin preajma sa nu ne loveasca pacostea in piesele astea scumpe.

                Asadar, tragem cortina si continuam pe adresa indicata, daca sunt belele de genul...
                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google