Nedumerire EUROINS

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Da, e prin credit luata, si nici fransiza nu am. Culmea....acum 2h m-au sunat aia de la euroins, sa le confirm daca maine ma prezint la constatare. Vinovatu' a intrat in "pamant"! SA fie in bafta lui, eu imi voi face masina. Sa stii ca nu am semnat absolut nimic intre mine si el, sau invers...faptul ca nu am facut amiabila, s-a intamplat pt ca imi uitasem acasa dosaru in care am asigurarea.
    Vasile_78, inseamna ca si tu ai casco la groupama....initial ai avut la Asiban, corect? Oare avem in contract trecut undeva. (ma gandesc) optiunea asta cu....regres...?
    My turbo lag, give your MPI, a chance

    Comment


    • #32
      Da andrei, avem acelasi tip de polita CASCO si o poti face cu regres (eu am facut-o de 2 ori) dar NUMAI daca ai facut o CONSTATARE (politie/amiabila) in maxim 24 de ore de la incident. Ai putea sa te duci azi la politie si sa spui ca ieri ti-a lovit unul masina in parcare (ii dai numarul de inmatriculare a celui ce te-a lovit) si a plecat refuzand sa faceti amiabila, dar pierzi mult timp. Cel mai bine eu zic sa nu te duci la Euroins, o sa rada de tine cand o sa vada ca nu ai nici o constatare, suna la 0374110110 (Groupama) si spune ca ai gasit ieri masina zgariata in parcare, o sa-ti faca o programare pentru constatare si gata. Succes!

      Comment


      • #33
        Multumesc, o sa il pun pe tata sa se ocupe / sa vb maine.
        My turbo lag, give your MPI, a chance

        Comment


        • #34
          sall ,vreau sa ami fac si eu un casco full ,ce firma ami recomandati ,care e mai buna ,.
          Am niste oferte asa an mare ,dar euroinsul parca e pacatos,o firma buna ,adik sa nu am probleme prin centrele de reparatii,.


          1. ASIROM:

          Suma asigurata : 2.950 euro

          Prima de asigurare : 175,40 euro

          Plata trimestriala

          Fransiza per ev – zero

          Acoperire avarii si furt romania , avarii in strainatate –fara furt



          2. EUROINS

          Suma asigurata : 3.608 euro

          Prima de asigurare : 178.4 euro

          Plata trimestriala

          Fransiza per ev – zero

          Acoperire avarii si furt romania , avarii si furt in afara romaniei ,





          3. GROUPAMA

          Suma asigurata : 3.227 euro

          Prima de asigurare : 407.72 euro

          Plata trimestriala

          Fransiza per ev – zero

          Acoperire avarii si furt romania , fara acoperire in strainatate


          cu toate ca euroinsul ami da suma asigurata mai mare,nu o vreau

          Comment


          • #35
            Din ce-ai enumerat, mergi pe Groupama, fara sa stai pe ganduri!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #36
              e mai mult decat dublu la groupama fata de asirom. mi se pare mult ...

              tiriac sau generali n-ai incercat ? si incearca si cu franciza per eveniment (100E parca) , iti scade prima de asigurare multisor ...
              o/____\o
              (i)
              .........

              Comment


              • #37
                groupama da, daca aveam BMW SAU AUDI,am gasit la tiriac cu franciza ,450 roni daca paguba nu depaseste 5000 roni,ce e dupa 5000 nu se mai aplica franciza, casco contine cam tot inclusiv vandalism cu reducere 1137 roni.
                eu zic ca i bine.

                Comment


                • #38
                  Avand in vedere ca initiatorul thread-ului n-a mai dat niciun semn de 6 luni si ca intre timp @electrica2000 a mai pus intrebarea aia si pe alt thread, continuam discutia despre asigurari casco, aici.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google