Logan MCV Sunet Ciudat

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan MCV Sunet Ciudat

    Salut!

    Cand merg drept sa virez dreapta se aude un "huruit", ca si cum s-ar atinge 2 suprafete, insa daca franez si cateva secunde (20-30) dupa ce iau piciorul de pe frana inceteaza.

    Am schimbat recent discurile si placutele de frana.

    Aveti idee de la ce ar putea fi, inainte sa ma duc la constatare?

    Cu respect,
    Andrei
    cizme ugg ugg cizme ugg ugg

  • #2
    placutele de frana sau rulmentul, altceva nu poate fi ,daca placutele sunt bune singurul care face asa este rulmentul

    Comment


    • #3
      Placutele de frana; daca ai suficienta rabdare cu timpul va disparea zgomotul, daca nu desfa si "rectifica" pe o coala de smirghel zonele de lucru mai lucioaseale placutelor.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #4
        salut ,am un mcv 1,5 de 70 din 2007 si 249875 km si cam de ceva timp a inceput sa se auda un fluierat cand accelerez si nu stiu dc. astept sugestii.

        Comment


        • #5
          Cutia de viteze...
          Poate te ajuta o documentare pe aici.
          Last edited by IancuMIC; 9 October 2012, 21:38.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #6
            Sau Turbina e pe gata... Doamne ajuta...

            Comment


            • #7
              tot de la placutele de frana cred si eu ca ai acel zgomot...am trecut si eu prin asta, dar in timp s-au mai uzat si nu am mai simtit acel zgomot!

              Comment


              • #8
                zgomotul poate fi produs si de la ambreiaj de la rulmentul de presiune ,sau solicitarea alternatorului cand incaraca ...ceva normal de altfel...
                Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                Comment


                • #9
                  Trebuie determinat cu exactitate daca atunci cand apasati lejer frana dispare zgomotul !
                  Se poate lua desigur in discutie si ansamblul etrier -placute frana si disc in aparitia acelul tip de zgomot .

                  Noroc

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google