Filtru De Ulei !! Incredibil ! Putin Ajutor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    eu lucrez cu asa ceva si nu am avut probleme pana acum la mai multe masini...
    Attached Files

    Comment


    • #32
      nu recomand sa se mearga la service ptr schimb de ulei si filtre. Poti face si prin jurul blocului daca vezi garaje dezafectate cu rampa libera, asa am facut eu
      Bai da' sunteti toti plini de recomandari, la ce-ti trebuie rampa? Un sant nu e de ajuns? Te tavalesti frumos pe sub masina... poti sa zici ca esti la bai de namol sau ca faci plaja, nu mai zic de faptul ca ajungi ca porcul acasa de te injura muierea 3 zile.
      In Galati sunt magazine auto care asigura schimbul gratuit daca iei ulei si filtre de la ei (costa maxim 10 lei in plus), in Bucuresti nu s-a inventat asa ceva? Eu ii mai dau 10 lei mecanicului sa verifice placutele, articulatiile sau eventuale scurgeri si ma duc acasa curat, odihnit si ferit de stress. Ca si idee anul trecut am schimbat la service-ul de la Popescu (care are si magazin), uleiul (3 litri Dacia oil), filtru ulei mann parca si filtru de aer (nu mai stiu ce nume avea) cu aproximativ 150 de lei cu tot cu atentia mecanicului, de banii astia nu merita sa te murdaresti pe maini si sa te injure muierea. Stima!
      Last edited by vasile78; 11 March 2013, 11:40.

      Comment


      • #33
        Eu strang si desfac filtrul de ulei cu mana, folosind o bucata de smirghel pentru un plus de aderenta. Nu am nici cea mai mica problema. In manualul masinii scrie clar sa se stranga cu mana, asa ca oricine foloseste si o scula suplimentara ar trebui sa isi asume ca e nesabuit, ca sa nu spun mai rau.

        Comment


        • #34
          Depinde despre ce motorizare vorbeşti; la 16v in veci n-ai să-l poti strĂ®nge suficient de bine cu mana cat sa nu curgă; despre desfăcut, nici vorbă.
          Pana la urma Vasile a fost suficient de clar, in ceea ce a spus.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #35
            Originally posted by total View Post
            la service strang ca disperatii
            m-a intrebat si pe mine la al 2-lea schimb in garantie cine l-a strans asa tare
            l-a convins mecanicu pe filtru cu o cheie de-a lor aia cu autostrangere sa se desfaca
            dupa aia am facut eu cu cheia cu ineara cu cot din magazinele dacia si merge ok
            nu recomand sa se mearga la service ptr schimb de ulei si filtre. Poti face si prin jurul blocului daca vezi garaje dezafectate cu rampa libera, asa am facut eu
            Si cu uleiul care il scoti ce faci? Il arunci in Dunare?

            Comment


            • #36
              In Dambovita, ca e bucurestean...

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google