A Folosit Cineva Fix It Si WS Platinum Pentru Intretinerea Masinii?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    ws platinum

    am folosit eu WS Platinum...nu stiam ca batranul avea in garaj si mi le-a dat doar dupa ce a plecat in Canada...vopseaua masinii mele e sus matuita si pe capota si pe la marginile usilor unde bate soarele...si putin pe la geamuri jos. ei bine dupa ce am spalat masina nimic diferit...doar ca nu mai era mizerie. Am bagat masina la umbra pt aproximativ 30 de minute sa se raceasca tabla. Intre timp pregateam solutia, am luat 1 bucata recipient de Ajax/Clin/Scoth Brite pt geamuri, l-am clatit bine si am adaugat in el solutia Ws platinum Lack Protektor. Am agitat bine si am pulverizat pe parti. Capota prima- si intins cu un burete cu care se intinde ceara solida. Dupa 2-3 minute am luat un tricou si am inceput sa dau ceara jos fie prin miscari circulare (nu recomand deoarece exista riscul sa ramana urme cu aceeasi forma), fie prin miscari de-a lungul capotei. luciul se vedea la umbra si putina diferenta in coltul de la haion unde ratasem sa intind solutia. La soare insa...alta treaba. Masina are o culoare vie, matuiala nu se mai vede. Diferenta de culoare inainte si dupa e mai mult decat sesizabila. WS pentru insecte....prostie...ws pt ploaie prostie...ws pt jante se descurca binisor.
    Multa bafta!

    Comment


    • #32
      - am cumparat si eu fix it pro (dar l-am trombonit pe un tigan care imi ceruse initial 80 ron pe el si l-am luat pana la urma cu 15 lei ) ), apai e mai mult decat degeaba. Cel de mai sus care cica a reusit sa il faca sa acopere poate ne impartaseste si noua minunea ca la mine nu a tinut deloc, si l-am dat pe soare, l-am lasat la uscat si alte chestii.
      sigpic

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google