Zgomote Partea Dreapta(fata)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cat te-a costat suportul? Din cate stiu, nu e prea ieftin.

    Comment


    • #32
      e ADEVARRAT CA UNUL DE ORIGINE E UNDEVA LA 500 RON DAR EU AM LUAT UNUL ACEEASI MARCA CA IN FOTO SI A FOST 200 RON

      Comment


      • #33
        Am vazut aceasta piesa si m-am gandit la ea, dar totusi am zis sa nu o acuz inca. Scumpa piesa. Eu o sa incerc sa rezolv prin adaugare de cauciuc, o camera de bicicleta, doua... poate imi iese. Ca banii aia sunt ceva...

        Totodata, o sa ma uit pe sub masina, la toba deoarece si de la ea am vazut intr-un theard ca apar sunete ciudate. Si anume acea tija care tine toba poate trebuie sudata din nou.

        A si inregistrat cu un telefon e51, dar rog pentru a asculta sa dati volumul la maxim pentru a-l auzi mai clar. Suna un pic a altceva, dar se observa ca e o vibratie care mie-mi pare a fi un plastic.
        Altii mi-au spus ca poate fi o bielete,cap de bara sau joc de roata.

        [nu am stiut cum sa incarc si am bagat aici] http://www.trilulilu.ro/muzica-tradi...lip-audio-07-1

        Aceste vibratii se aud repede ca am cropat direct la vibratii.

        Orice raspuns,presupunere e bine bine venita.
        Last edited by VlaD2803; 24 February 2013, 16:41. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #34
          Nu prea pot sa-mi dau seama dupa inregistrare, mai bine verifica capetele de bara cum ti-am explicat pe privat.

          Comment


          • #35
            Eu am inteles. Si o sa-ti urmez sfatul, cand o sa am timp. Acum e urat afara.
            Am postat acel sunet pentru a-si da seama si altii... despre ce vorbim noi.

            Comment


            • #36
              Daca ai AC, verifica conductele de aer conditionat din compartimentul motor; acestea sunt fixate cu niste coliere si posibil sa-si fi facut joc in zona acelor prinderi; La mine asa a fost, aveam trepidatii si am fixat din nou condunctele de Ac
              Cainele care latra nu musca!

              Comment


              • #37
                Da poate fi si asta un caz pentru cei cu AC. Insa eu nu am.
                Buna precizare.

                Comment


                • #38
                  Aparatorile de noroi de la roata dreapta, poate au intrat pietricele, verifica daca rezervorul de lichid de parptiz este bine prins (vezi ca in stalp este prins cu un manson de cauciuc-poate cauciucul este cazut/uzat), apoi grila de plastic de deasupra acelui rezervor...
                  Cainele care latra nu musca!

                  Comment


                  • #39
                    Va salut. Asa cum mi-a recomandat si "jelly" sa procedez, acest zgomot de trepidatie/vibratie mai ales in marsarier apare din cauza capetelor de bara sau a bieletelor. Am tras de roata stanga dreapta si aceasta are joc. Ambele.
                    Cand o sa dea caldura o sa ma uit mai atent pe sub masina, si pe la motor si o sa incerc ca celelalte plastice sa le fixez si apoi ma voi convinge si mai bine daca zgomotul cu adevarat e din bucsaraie.

                    Comment


                    • #40
                      Astazi am parcat masina involuntar pe o rampa. M-am uitat pe sub ea ca am avut posibilitatea si comfortul necesar si: tija de la teava de esapament care e sustinuta de un cauciuc este ok, si am dat de problema care o caut, cred: la mine scutul este desprins in ultimul surub din partea dreapta din spate.

                      VIDEO+AUDIO= https://www.youtube.com/watch?v=JWTvaDO9jCk

                      Am de gand sa dau jos scutul si intre el si piesele metalice/plastice cu care face contact sa pun cauciuc pentru a diminua zgomotele ce mai pot aparea.

                      Comment


                      • #41
                        Interesant filmuletul Vlad. Cu prima ocazie o sa incerc sa ma strecor si eu pe sub masina sa-mi verific scutul metalic. La mine se aude fix de 3 ori un zgomot comparabil cu cineva care bate in niste porti de tabla sa i se deschida Si se aude de parca ar fi la distanta. Precizez ca nu am nici o bataie in volan sau nu simt nimic dubios in directie. Oricum e ciudat de explicat deoarece apare zgomotul aleatoriu de obicei cand reduc viteza sa trec prin drum accidentat si cand demarez hop si cele 3 "batai la poarta de tabla"

                        Comment


                        • #42
                          La mine a fost sa fie doar o parte din zgomot produs de scut, fiind desurubat acel surub. Dar, in continuare trebuie sa schimb peste cateva mii de km, bucsaraia, adica capetele de bara, zgomotul provenind si de acolo.

                          Comment


                          • #43
                            La mine ma indoiesc sa fie bucsaraie si alte cele pentru ca nu troncane, nu bate in gropi, viraje... Dar zgomotul postat de tine e cel mai apropiat de ce aud la mine si probabil intra scutul in rezonanta cu ceva

                            Comment


                            • #44
                              Eu am rezolvat problema cu zgomotul.Am schimbat alternatorul si cureau de accesorii cu Rola si intinzatorul.Precizez faptul ca tocmai ce schimbasem alternatorul (la cel original s-a desfacut fulia ,nu de tot ,si s-au dus rulmentii) cu un altul cumparat cu fulie fixa si odata cu el am schimbat si kitul de accesorii cu unul de origine.Cum zgomortul produs la subturare era foarte enervant si dupa ore pierdute pentru depistarea acestuia ,azi am decis sa schimb ,la sugestia unui mecanic ,alternatorul original si rolele cu cureau, dupa aceasta operatie am vazut ca nu mai produce zgomot.
                              Sanatate si bafta in rezolvarea problemelor.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google