Jante 7J Anvelope ??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu atinge pe nicaieri, zgomotul e dat doar de anvelope, poate si de rulmenti pentru ca o roata iesita mai inafara decat stock uzeaza altfel rulmentii
    gaura e foarte mare intre aripa si anvelopa orice ai zice, compara cu un logan stock si ai sa vezi ca talonul ti-a scazut cu fix 2.28 cm, diametrul total ca diferenta e mai mic cu 4.56 cm decat daca ai avea roti stock.
    Vei avea probleme si cu politia si cu itpul pentru ca orice modificare ulterioara si individuala adusa masinii trebuie trecuta in cartea de identificare , talonul nu mai prevede trecerea anvelopelor in el dar asta nu inseamna ca poti folosi orice anvelopa si janta vrei; politistul te da prin statie si iti verifica CIV al masini.
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #17
      bun, si daca ma duc la itp, care sunt sansele sa-mi dea ok-ul, o sa-mi treaca ei in talon? sa nu am probleme.

      Comment


      • #18
        ~zero sunt sansele
        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

        Comment


        • #19
          Originally posted by FlorianYFL View Post
          da cristi da in talon nu sunt mentionate anvelopele iar cartea masinii nu suntem obligati sa io aratam cand ne cere actele
          cu carte sau fara carte treba este ca toata rutiera stie ce anvelope sunt omologate la logan si poate iti face o trimitere la rar. am vazut multi oameni care isi alegea anvelope sh dupa pretul lor nu cum ar fi trebuit sa fie si nu ii intreba nimeni pentru ca ori au jenti de tabla sau originale( ma refer la cei cu masini de import)
          omologare aproape zero

          Comment


          • #20
            Cine poate sa,mi spuna ce anvelope 195-60-15,au buza de protectie??

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google