Masina De 3000 De Euro

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Daca e sa te gandesti la Focus1 iti pot zice 2 probleme caracteristice legate de motorizari:
    - 1.8 TDCI (pompa de injectie produce pilitura ce ajunge in injectoare -> cost imens pentru schimbat/reconditionat atat pompa de injectie cat si injectoarele + curatat instalatia de alimentare)
    - 1.6i - consum exagerat de ulei ce se rezolva prin segmentare (segmentii de ungere coxati)

    1.8 TDDI este un motor destul de bun doar ca este zgomotos si nu are performantele acelui TDCI. Modelele din 2000-2001 au avut ceva probleme cu rugina si ai grija ca masina are suspensie independenta pe spate si schimbarea unor brate/bucsi la o masina veche te poate ajunge destul de mult.
    Mazda 2 SkyActiv-G 90
    ex: Skoda Octavia 2 FL 1.8 TSI

    Comment


    • #32
      o Skoda Octavia mi se pare destul de in regula.
      http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

      Comment


      • #33
        @Tvm sa sti ca si eu sunt de aceeasi parere . I-am aratat cateva si a zis ca ii place si designul si motorul si spatiul din interior , doar ca benzinarul consuma foarte mult... @wolffy focusul are extrem de multe probleme aparute in istoria ford , 1.8tdci e motorina deci nu , 1.6 are multe probleme si daca nu se pricepe la mecanica nu ii recomand sa se bage sa o mestereasca si nici sa cheme pe cineva , cine stie ce mecanicul lu' peste aduce .

        Comment


        • #34
          Daca Octavia de 1.6 16v consuma mult , nu stiu ce sa mai zic... sa isi ia masina cu motor de 1.2 cu 60 de cai ... sau vrea si putere multa macar 150 de cai, si consum de diesel aprox 5l/100km ... sa mai astepte, ca inca nu exista asa ceva
          Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

          Comment


          • #35
            Eu v-am zis ca nu se pricepe la masini deaia cauta ajutor in stanga si in dreapta .

            Comment


            • #36
              Eu cred ca ti-a dat tie de lucru
              La 7000 de euro isi poate alege o caruta de masini. SA foloseasca mobile.ro sau autovit.ro, sa vada ce-i place, iar apoi sa le incerce.
              Altfel, noi nu putem face decat o insiruire a unor maisini, insa nu stim exact ce vrea de la o masina.
              Plus ca toate site-urile de masini iti permit sa-ti gasesti masina in functie de an, dotari, putere, s.a.

              Comment


              • #37
                Nici nu stiu ce sa mai zic , lui ii e teama sa nu faca o alegere proasta mai ales ca isi ia sh . El cauta saracul si alege ce i se pare ca e bun ca doar e pentru ei . Acum daca tot v-am intrebat de vorba zic sa va tin la curent . Mai multe nu pot sa va cer voua , multumesc totusi ca va dati silinta .

                Comment


                • #38
                  la banii aia o Skoda Octavia 2... 1.6 16v din 2006-2007 ... e cea mai buna alegere...
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • #39
                    I-am mai aratat si 1.8 si 1.6 si nu i-a placut consumul . Nu ramane decat sa va comunic ce isi achizitioneaza .

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by Cezar View Post
                      Sa dea search pe autovit!
                      Cel mai bine!
                      Ai banii in mana si nu stii ce vrei? Mergi intr-o piata de masini si vezi ce alternative ai, daca cu netu le stii...
                      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                      Comment


                      • #41
                        Gata, hai ca devine penibil.
                        Consider ca ai primit destule exemple de masini ce se pot cumpara cu suma disponibila. Lasa-l sa se gandeasca iar apoi sa-si cumpere ce masina doreste sufletul dumnealui.

                        Sper sa nu uiti sa ne zici si noua.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google