Fuga De La Locul Accidentului...pagubit:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Se poate si asta....dar omu avea o varsta si parea cam senil. Domnu militian de acolo a spus ceva de genul catre lupul cel rau: "Nu veti mai avea dreptul de a conduce pe drumurile publice pentru ca nu ati declarat accidentul in 24 de ore si nu ati raspuns la semnalul de oprire al agentului de circulatie (ala din intersectie, de i-am aratat ce si cum - avea timp sa opreasca masina, sau cel putin cred ca a dat prin statie si o fi fost altul)" si i-a oprit carnetul acolo, fara sa precizeze o limitra de timp 30-60-90 de zile. Omu a plecat acasa cu masina lui, dar condusa de un amic sau ce-o fi fost ala. Am spus si in postul precedent ca nu stiu daca nu s-a intors dupa o juma de ora sa bea o bere si sa manance o friptura cu garcea si sa rada pe semana fraierului care a crezut in anularea permisului.

    Comment


    • #32
      In sfarsit azi la mine sa rezolvat mi-a dat banii si ma duc sa-mi retrag declaratia luni si gata.

      Comment


      • #33
        Ce suma ai primit pana la urma?

        Comment


        • #34
          Am patit-o si eu zilele astea, unu cu masina alba (a ramas un pic de culoare pe a mea) s-a scarpinat de bara fata in partea dreapta si aripa fata dreapta. Nu s-a indoit nimic, pe aripa s-a luat vopseaua pana la spritz chit pe o portiune foarte mica iar pe bara s-a luat vopseaua pana la plastic tot pe o portiune relativ mica. Vreau sa stiu daca exista creion la culoarea bleu electric si daca se gaseste pe la reprezentante, eventual un cod. Nu vreau sa bat drumurile de pomana, mersi frumos!

          Comment


          • #35
            tocmai ce am luat eu, de la reprezentanta, tot bleu electrique cod TERNZ (vezi pe stalpul din dreapta) 41 ron. Sunt doua sticlute cu pensula, gen alea de oja, cu 8 ml (parca) de vopsea si lac, plus un fel de tampon deasupra - scrie acolo ce si cum. Se aduce la orice reprezentanta, dar trebuie sa faci comanda

            Comment


            • #36
              Mersi frumos! Trag azi o fuga si comand, i-mi sta pe creier...

              Comment


              • #37
                300 lei mi-a dat am vorbit cu un coleg dp forum o rezolvam, oricum este zgariata doar vopseaua.

                Comment


                • #38
                  Am patit si eu un acident, tamponare usoara, respectivul spunand ca nu are nimic, si a sustinut ca pot sa ma duc la politie ca se grabeste. Imediat am fost la politie, am dat o declaratie si dupa 1 saptamana l-au identificat.
                  A venit cu interventii, oricum am fost la un polish si a ramas urma.
                  Politia l-a pus sa completeze o intelegere amiabila, oricum individul era un alcoolist, prieten cu domnii, probabil abonat.
                  Multi soferi bauti pe sosele.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google