Zgarietura Cheie Asirom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    logic ca am fost deja.

    fraudele se fac cu acordu agentului de constatare. daca era sa fac vreo smecherie nu mai postam aici....

    e misto cand ai un necaz (iti zgarie un idiot juma de masina) si se trezeste unu sa te acuze de diverse...

    Comment


    • #17
      @ alan42 super spus "daca faceam...taceam si nu postam" ...corect si normal.
      Sper sa rezolvi cat mai repede si cat mai bine. Succes.
      Mica mea problema e cu cei care fac si...zic! Oricum, orice frauda e ciordeala, indirecta dar tot ciordeala, din buzunarul "prostilor" care nu se "descurca".
      Ca idee: cand reinnoiesti casco studiaza oferta Groupama, si eu tot la ei am. Au preturi ok si cica nu fac figuri. La mine e al-3-lea an dar nu am avut dauna.

      Comment


      • #18
        Ca idee, am avut 2 portiere zgariate cu cheia de unul care nu-si gasea alta ocupatie utila, iar Groupama n-a comentat, acceptand revopsirea in reprezentanta.
        N-am dat pe la militie, ca sincer, chiar de ma interesa sa prinda faptasul sa-i dau cateva dupa cap, n-aveau sa-l prinda in vecii vecilor.

        Comment


        • #19
          daca ai casco la Astra te vor trimite si la Politie sa faci o reclamatie pentru vandalism....Politia va trimite catre asigurator o instintare-motivare ......daca au indentificat persoanele care au vandalizat masina, descrierea avariilor etc etc.......abia antunci iti fac dosarul de dauna si se apuca de reparat....Toata tevatura asta poate dura de la 1 zi pana la cateva saptamani...depinde foarte mult de cheful de lucru al agentului de politie care are dosarul...
          "Dacă planul A nu merge, stai calm! Alfabetul mai are încă 25 de litere."

          Comment


          • #20
            Cedebel fara suparare dar poti sa-mi explici si mie cum poate sa ti se mareasca tie CASCO daca eu imi zgarii singur masina ? Mie imi mareste atat nu are treaba vecinu care are si el casco, fiecare plateste pentru daunele lui.
            Sa facem bine, noi ca natie de romani sa nu ne mai uitam in curtea celorlalti! M-am saturat de "sa moara capra vecinului".
            Si la urma urmei pentru ce platesti CASCO ??? Daca nu ai apelat pana acum deloc si acum dupa ani buni de platit casco daca vrei si tu sa iti faci ceva pe la masina ce nu poti ? Sa fim seriosi. La o adica chiar daca ti-o zgarii tu dar platesti in fiecare an polita, ai tot dreptul sa iti dai si tu o dauna acolo.
            Daca intreadevar dai 10 daune pe an atunci se schimba foaia ( chiar si asa nu trebuie sa fie treaba noastra ca nu platim noi din buzunar reparatia omului) dar asa .... apelezi si tu o data in cativa ani pentru niste zgarieturi pe care ti le-ai facut singur sau altii.

            Si daca te duci la politie ce rezolvi? Ii explici ce s-a intamplat iti da dovada si aia e ce naiba mah ... crezi ca pe aia ii intereseaza cine ti-a zgariat masina sau alte chestii, au ei alte misiuni nu prostii dintr astea. Ii doare pe ei in popo de asigurari , de fraude etc .... sa fim realisti

            Groupama te trimite la politie ? la ei am polita. Eu chiar intreadevar am mai toate elementele avariate putin acolo dar sunt ...necesita revopsire. Au mai scapat 3 elemente neatinse....
            Last edited by Christnacht; 1 May 2013, 13:47.
            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google