Alarma Auto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alarma Auto

    Salut

    Am un Logan din octombrie 2006. Alarma auto a fost montata de dealer. Este marca PREMIER 5600.... Pana in prezent a functionat perfect, nu am avut probleme. De vreo cateva zile am observat ceva. LED-ul albastru este stins chiar si cand alarma este armata, ar trebui sa palpaie la un interval de 1 - 2 secunde. Cand inchid masina, se aude sunetul de armare cu aprinderea luminilor, etc dar apoi LED-ul ramane stins. Stie cineva ce s-a intamplat?,

    Multumesc

  • #2
    Salutare cred ca ti s-a ars ledul sau s-a desprins vreun fir de la led altceva nu-mi explic
    Cu tractorul pe ogoarele (strazile) patriei

    Comment


    • #3
      daca in rest alarma functioneaza corect inseamna ca doar sa ars ledul de la atata balbait desi ledurile sunt garantate in general mai mult decat traieste un om la functionare continua.

      Comment


      • #4
        Nu stiti pt. cat monteaza cei din service o alarma ? Cea pe care o vand ei la acesorii?
        KISS FM 1.4 MPI sigpic

        Comment


        • #5
          MIe mi-au luat 100 ron numai pt montare, alarma am luat-o din metro 370 ron anul trecut acum e undeva la 320 sau sub 300
          ym! dorinu2005@yahoo.com
          BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

          Comment


          • #6
            Verifica firele de la led cu un aparat de masura sa nu fi e intrerupte sau poate ti-a iesit mufa ( de la led ) din unitatea centrala de la alarma ....
            bafta.
            baf
            Last edited by crististreulea; 28 March 2008, 11:56.
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • #7
              Mersi doru de raspuns.
              KISS FM 1.4 MPI sigpic

              Comment


              • #8
                Salut:
                Ce ziceti de aceasta ALARMA AUTO GSM MODEL CARSCOP CC-688G?
                Merita?
                Am gasit-o si la auto100

                Credeti ca se merita inlocuit contactul cu putonul start/stop? Ma refer aici in cazul masinilor care stau mult in parcarea de resedinta de la bloc.
                Last edited by angelblack; 7 May 2013, 16:12. Reason: Automerged Doublepost

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google