Parbrize In Timisoara

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Parbrize In Timisoara

    Salutare!
    Iaca veni vremea sa schimb parbrizul la golanul meu. Asa dintr-o data m-am trezit cu o fisura lunga cat casa pe parbriz.
    Durerea mea este urmatoarea, banuti de original nu-s si eu nu consider ca produsele aftermarket sunt mai slab calitativ decat cele originale ...doar ca... vreau sa apelez la experienta voastra in domeniul parbrizelor.
    Aveti idee unde gasesc un produs cu raportul calitate pret foarte bun, de exemplu sa nu am valuri, opacitate, sa nu ma trezesc cu apa inauntru la o ploaie mai serioasa, o protectie UV etc.
    Multumesc anticipat!

  • #2

    Comment


    • #3
      ia legatura cu cei de la Pilkington. Sunt relativ ieftini si au "chestii" ok
      Karlos, aia de pe frunzei.......

      Comment


      • #4
        Am dat ceva telefoane, m-am documentat pe net si am ales varianta Pilkington.
        Chipurile ar fi ceva mai rezistente la pietre ca cele originale insa mai sensibile la zgarieturi.
        Saint Gobain sunt scumpe rau, despre Tripon sic ele Poloneze nu am gasit nimik si nu vreaus a fiu primul care le testeaza
        Preturi cu tot cu montaj:
        Pilkington cu tenta verde 250ron, cu parasolar 270ron
        Polonez de la Pilkington 180 ron pe stoc doar la Seat pe Lugojului
        Tripon 270 ron
        Original e expensive rau, Saint Gobain ceva mai scump(preturi de pe internet)
        Am lasat masina pe mana celor de la Pilkington de pe Miresei. La 14 o ridic sa am sa ofer feedbackul

        Comment


        • #5
          cel cu 270 are si parasolar si tenta, sau doar parasolar?
          Unde anume pe miresei i-ai gasit, ca si eu m-am tot invartit dupa ei dar nu i-am gasit

          Comment


          • #6
            Da. Si parasolar si tenta. Zice lumea pe www ca parasolarul e de gluma. Dar nu comentez. Eu folosesc ochelari de soare.
            Pe miresei nr.1 sunt. Exact in spate la statia peco Mol. Intre Mol si atelierul auto cu statie itp. Au pancarta mare cu reclama

            Am si adus masina . Sunt foarte multumit. Atat de parbriz in sine cat si de manopera. Au lucrat curat, simetric, chederele asezate bine si in timp. Parbrizul nici sa mor nu -mi dau seama ca are tenta au ba, zici ca e de la mama lui, noroc cu semnatura Pilkington din colt.
            246 de ron pretul final.
            Acum sa vedem testul timpului.
            Sunt ceva indicatii pe hartia ce primit o. Sunt si pe site ul lor. Sunt legate de ingrijirea parbrizului.
            Last edited by raoulserban; 7 May 2013, 14:07. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Si pozele cu intarziere. Nu am mai curatat parbrizul dupa ploaie de azinoapte
              Attached Files

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google