Deblocare Toate Portierele Odata !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deblocare Toate Portierele Odata !!

    Salut! De ceva timp mi-am pierdut cheia cu telecomanda si cum sa-mi fac alta am inteles ca e destul de scump , deocamdata o folosesc pe cea simpla , problema e ca e destul de complicat pentru ca deschid doar portiera soferului dupa care trebe sa pun contactul si sa deblochez usile din bord , la fel la coborare , astept sa coboare toata lumea si pe urma blochez din bord , si tot asa . Ce pot face sa deblocez toate portierele odata cand deblochez portiera soferului , se poate face vreo modificare ceva ?

  • #2
    Se poate ca are tata pe masina de serviciu, dar nu stiu exact cum pentru ca el a avut aceasta optiune din fabrica.

    Comment


    • #3
      nu te costa asa mult sa programezi cheia, gasesti pe forum cheie "goala", era la 35 de lei daca nu ma insel, iar la programare mai mult de 50 de lei nu iti ia nimeni...
      sigpic

      Comment


      • #4
        pentru deblocare de pe usa trebuie sa schimbi acuatorul actual si sa pui in loc actuator cu 5 fire dupa care sa faci legatura in UCH la comanda de pe actuator, chestie care cred ca te costa la fel daca nu chiar mai mult decat sa cumperi o cheie cu butoane si sa o programezi
        sigpic
        Ambition 1.5 dc

        Comment


        • #5
          OK ,si cat stiti voi ca e de facut o cheie cu telecomanda , ca eu am fost la un centru de asta de facut chei si mi-a zis nenea ala ca una simpla e 250 si una cu butoane ajunge pe la 600 si nu stie sigur daca poate sa o faca , zicea ca numai la reprezentanta .

          Comment


          • #6
            uite ca noi stim.... dar tu nu stii sa cauti alternative
            ..................................................
            ii 40 lei o cheie cu butoane aici pe forum ,100 lei de imperecheat cu uch ul la baietii de pe forum si 20 ,25 lei de prelucrat lama bruta la un atelier de prelucrat chei

            Comment


            • #7
              Multumesc !! Uite ca am inceput sa caut !!!

              Comment


              • #8
                Originally posted by catalin66 View Post
                Salut! De ceva timp mi-am pierdut cheia cu telecomanda si cum sa-mi fac alta am inteles ca e destul de scump , deocamdata o folosesc pe cea simpla , problema e ca e destul de complicat pentru ca deschid doar portiera soferului dupa care trebe sa pun contactul si sa deblochez usile din bord , la fel la coborare , astept sa coboare toata lumea si pe urma blochez din bord , si tot asa . Ce pot face sa deblocez toate portierele odata cand deblochez portiera soferului , se poate face vreo modificare ceva ?
                nu trebuie sa pui contactul ca sa deblochezi usile din bord!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Sau alarma e o varianta

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google