Fluctuatie Turometru

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Fluctuatie Turometru

    sal,am si eu o problema,imi fluctueaza turometrul la relanti,imi puteti spune care ar fi cauzele,va mentionez k am schimbat si bujiile si fisele si am curatat si acel senzor de turatie si face la fel,indiferent ca e motorul cald sau rece,sa zic ca se simte si o mica intrerupere la relanti si in mers

  • #2
    incercata o bobina de inductie si curatat motorasul pas cu pas din corpul clapeta aer
    Pain brings out the truth in us all...
    ...how much truth can you stand?

    Comment


    • #3
      schimba locul de unde alimentezi.
      Computer, did we bring batteries?... Computer?...

      Comment


      • #4
        Pune masina pe tester, s-ar putea sa fie de la culbutori ! Trebuiesc reglati ! Zic si eu !!!

        Comment


        • #5
          multumesc pentru raspunsuri,benzina am bagat de la omv, petrom v si mol,face la fel,mi a mai zis un mecanic de culbutori,nu stiu ce sa zic,ce sa fac, o sa incerc mai intai pe tester,se poate sa fie eroare de soft?e posibil?si sa nu faca amestecul de benzina aer cum trebuie?asta se vede la tester?

          Originally posted by EUGEN2008 View Post
          incercata o bobina de inductie si curatat motorasul pas cu pas din corpul clapeta aer
          cum as putea sa mi dau seama daca e de la bobina?nu as vrea sa o schimb de pomana,ms
          Last edited by ionut_k; 13 May 2010, 21:42. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            E mai greu de picat softul ! Sfatul meu e sa pui masina pe tester ca acolo iti spune tot ! Eu cand am pus masina pe tester a iesit ca aveam presiunea mult prea mare pe 2 pistoane si dupa ce au reglat culbutorii , masina a mers si merge ca noua.

            Comment


            • #7
              multumesc de raspunsuri in primul rand
              in al doilea rand am rezolvat problema, nu mi a venit sa cred care a fost cauza
              baiatul care mi a schimbat ledurile in bord acum cativa ani nu a bagat cele doua ace in mod corespunzator(prin rotatie), pur si simplu le a infipt, motiv pentru care acul de la turometru imi juca de sus in jos, am desfacut de curand personal bordul pentru diverse modificari si am introdus la montare acele la locul lor prin rotatie constatant ulterior ca turometrul se mentine normal pe turatie
              asta ar fi o posibila rezolvare pentru cei care au probleme asemanatoare, la mine asta a fost cauza

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google