Adaptor iso-rca ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adaptor iso-rca ???

    Buna seara.
    Am intrat de curand in posesia unui cd-player Blaupunkt ( poza mai jos ).
    Am gasit schema cu firele din mufa playerului,si din cate reusesc sa descifrez pot conecta la acesta un amplificator ( pentru subwoofer,difuzoare ) . Am tot cautat informatii despre aceasta si am auzit cativa forumisti discutand despre un adaptor RCA care intra in mufa playerului. Exista asa ceva ? Unde ? Cum ? Cat ?
    Attached Files
    My Ride ! B - 29 - TmT

  • #2
    Salut. Uite cum sta treaba. Ai nevoie de un cablu de 5 metri pentru + baterie ,un cablu 1 metru pentru masa, un cablu pentru remote ( se leaga pe firul galben din mufa masinii: face amplifiicatoru sa se aprinda odata cu playerul), cabluri rca, adaptor hi low ( asta se foloseste cand playerul nu are iesiri rca). Se conecteaza pe firele boxelor : fata sau spate.
    MY CLA

    Comment


    • #3
      Sunt interesat STRICT de acea modificare ( adaptor ISO-RCA din mufa playerului ) . Celelalte metode le cunosc. Multumesc
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • #4
        adaptor hi low. Ce adaptor iso-rca? )
        MY CLA

        Comment


        • #5
          Mai sus ai o poza cu mufa playerului.
          La C1 mai jos poti conecta un amplificator. Pe mine ma intereseaza daca exista vreun adaptor din C1 sa iara RCA. Ai inteles ? Nu ma intereseaza Hi-Low.
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • #6
            iti poti confectiaona si singur acel adaptor dar nu stiu ce cunostinte ai in domeniu pt eventuale lamuriri

            Comment


            • #7
              sa-ti dau ceva detalii : elev,19 ani,clasa a 12 a , stiu sa leg 2 fire.
              mai bine dami tu ceva detalii despre cum as putea face,ca ma chinui eu si tre sa-i dau de cap.
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • #8
                Bun,am gasit mufa la un pret banal fata de ce vazusem pe e-bay.
                Ramane sa o cumpar si sa o montez,sa vedem ce si cum. Revin cu amanunte dupa montaj.
                Attached Files
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • #9
                  job done !

                  Comment


                  • #10
                    Prea multa agitatie pentru nimic.
                    Am cumparat mufa,totul este in regula,merge. Dupa 4 zile am schimbat playerul.
                    My Ride ! B - 29 - TmT

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Andrei.TMT View Post
                      totul este in regula,merge. Dupa 4 zile am schimbat playerul.
                      a luat foc???

                      Comment


                      • #12
                        Nu,doar ca am prins o oferta buna la un player si n-am ezitat
                        My Ride ! B - 29 - TmT

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google