Ce Cd-player Sa Aleg ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by Andrei.TMT View Post
    Va salut dragi colegi.
    Am ramas fara muzica in masina ( s-a ars playerul actual ) si vreau sa-mi achizitionez altul. Am niste boxe Pioneer nu foarte potente ( 13" fata si 17" spate ) si o statie cu subwoofer Caliber ( ~ 150w ).

    Am gasit cateva playere pe net si as vrea sa va dati cu parerea strict la acestea. Le-am gasit la preturi decente pentru mine.

    1) Pioneer DEH-1410UB - 300 LEI
    2) JVC KD-R331EY - 200 LEI
    3) Kenwood KDC-3051R - 250 LEI
    4) Alpine CDA-9847R - 230 LEI
    5) http://www.be-loud.ro/produse/CD_Pla...DE-9871R_-_RR/ - 270 LEI
    6) Alpine CDE-120RM - 250 LEI
    7) Alpine CDE-120R - 300 LEI
    8) JVC KD-R431EY - 250 LEI
    9) Pioneer MVH-150Ui - 270 LEI

    Unele playere sunt noi,altele sunt in stare perfecta de funtionare.
    Un plus ar fi sa aibe si control subwoofer pentru ca boxele mele fiind slabute,sa pot da putin bas acestora,si mai mult la subwoofer.

    Astept sfaturi si pareri.

    Eu as alege Kenwood.

    Comment


    • #17
      Prea curand nu voi trece la amplificarea difuzoarelor,deci e de ajuns 1 pre-out.
      Initial imi doream mult acest Alpine , dar am vazut ca nu are mosfet,nu are reglaj subwoofer,etc. Dupa am trecut la Pioneer-ul acesta,si nu stiu ce sa aleg intre el si JVC-ul descris de tine.

      L.E: de ce ai alege tu kenwood ? Da-mi ceva detalii.
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • #18
        pioneer'ul m-a tinut aproape 1 an..nu mai citea cd si usb nu avea.( http://www.be-loud.ro/produse/CD_Pla...er/DEH-3000MP/ ) destul de slabut, dar in 2008 cand l-am luat era altceva decat radiocasetofonul cu care a venit masina; apoi am avut un kenwood (nu mai stiu model) m-a tinut cateva luni...s-a dus butonul pt volum, iar acum am JVC ( http://www.shopmania.ro/echipament-a...-r801-10793593 ) care merge impecabil.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Andrei.TMT View Post
          Prea curand nu voi trece la amplificarea difuzoarelor,deci e de ajuns 1 pre-out.
          Initial imi doream mult acest Alpine , dar am vazut ca nu are mosfet,nu are reglaj subwoofer,etc. Dupa am trecut la Pioneer-ul acesta,si nu stiu ce sa aleg intre el si JVC-ul descris de tine.

          L.E: de ce ai alege tu kenwood ? Da-mi ceva detalii.

          Daca nu scrie pe siteul alora ca playerul are mosfet asta nu inseamna ca nu are.
          Cauta pe siteul producatorului specificatiile.
          Eu am acel alpine si poti regla basul, insa nu separat pe subwoofer si difuzoare.Asta-i naspa.
          Tu stii ce-i ala mosfet?Adica vad ca pentru tine e un criteriu de selectie...
          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

          Comment


          • #20
            Din ce ai pus tu acolo, nu are niciunul redare de pe SD card.
            USB-ul frontal prezinta riscul sa-l lovesti cu ceva si sa-l rupi in mufa, deteriorand playerul.

            Daca vrei sa te incadrezi in bugetul de 300 de lei, poti cauta un player faramecanismul de la CD (asemanator cu ultimul din lista ta), dar care sa aiba in plus redare de pe SD card.
            Oricum te saturi la un moment dat de mers cu CD-urile dupa tine in masina.

            Comment


            • #21
              Originally posted by PiciuX View Post
              pioneer'ul m-a tinut aproape 1 an..nu mai citea cd si usb nu avea.( http://www.be-loud.ro/produse/CD_Pla...er/DEH-3000MP/ ) destul de slabut, dar in 2008 cand l-am luat era altceva decat radiocasetofonul cu care a venit masina; apoi am avut un kenwood (nu mai stiu model) m-a tinut cateva luni...s-a dus butonul pt volum, iar acum am JVC ( http://www.shopmania.ro/echipament-a...-r801-10793593 ) care merge impecabil.
              Merge impecabil,dar si pretul depaseste cu mult bugetul alocat de mine,pana in 300 lei.

              Originally posted by me_catalin View Post
              Daca nu scrie pe siteul alora ca playerul are mosfet asta nu inseamna ca nu are.
              Cauta pe siteul producatorului specificatiile.
              Eu am acel alpine si poti regla basul, insa nu separat pe subwoofer si difuzoare.Asta-i naspa.
              Tu stii ce-i ala mosfet?Adica vad ca pentru tine e un criteriu de selectie...
              am intrat si pe site-ul producatorului,si nu scrie nimic de mosfet.
              E un dezavantaj, + ca ma intereseaza mult sa pot controla volumul subwoofer-ului separat de boxe.

              Originally posted by mr.K View Post
              Din ce ai pus tu acolo, nu are niciunul redare de pe SD card.
              USB-ul frontal prezinta riscul sa-l lovesti cu ceva si sa-l rupi in mufa, deteriorand playerul.

              Daca vrei sa te incadrezi in bugetul de 300 de lei, poti cauta un player faramecanismul de la CD (asemanator cu ultimul din lista ta), dar care sa aiba in plus redare de pe SD card.
              Oricum te saturi la un moment dat de mers cu CD-urile dupa tine in masina.
              Nu ma deranjeaza deloc portul USB. Am cateva stick-uri mici ( gen adaptoarele bluetooth pentru pc ) si nu am cum sa le lovesc.

              Pana la urma ramane sa ma hotarasc intre JVC si Pioneer.
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • #22
                Originally posted by Andrei.TMT View Post
                Prestige, Pioneer-ul asta despre care spui,vede si stic-uri mai mari de 4 gb ? Si poate naviga prin foldere ?
                Iti recomand Pioneer Mvh 150-ui, citeste si stick de 16gb, mai mare nu am incercat si da, poti naviga prin foldere iar ca si calitatea sunetului e mult peste altele.

                Comment


                • #23
                  Ramane sa ma hotarasc intre cele 3 playere, Pioneer-ul , JVC-ul si MVH-150Ui.

                  Ramane sa le ascult si sa aleg ! Alte pareri despre cele 3 ?
                  My Ride ! B - 29 - TmT

                  Comment


                  • #24
                    Care dintre aceste playere recomandati?
                    JVC KD-R441
                    JVC KD-X200
                    JVC KD-R331
                    Pioneer DEH-1500UB
                    Pioneer MVH-150Ui
                    I HAVE A !sigpic
                    fara linkuri externe in semnatura

                    Comment


                    • #25
                      Deh 1500ub (1) si 150ui (2).
                      MY CLA

                      Comment


                      • #26
                        Si jvc kd r441 nu are nimeni? Cum se aude?

                        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
                        I HAVE A !sigpic
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • #27
                          Ca de obicei,plec de acasa sa cumpar ceva,si ajung cu altceva inapoi.
                          Am achizitionat cd-playerul urmator : Alpine CDE-171RM
                          Impresii : pfoooi,sunet incredibil pe cd,stick,aux dar si pe FM. Un player exceptional din toate punctele de vedere ( pentru mine ) poate chiar prea mult .
                          My Ride ! B - 29 - TmT

                          Comment


                          • #28
                            Daca e prea mult poti sa mi-l dai mie ca nu ma supar
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Curand. Asteapta )
                              My Ride ! B - 29 - TmT

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google