Dauna Totala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Carenajul si inchiderea bara te costa 90 lei pe varianta after market .
    Am auzit de cativa posesori de Logan care au cumparat amortizoare second.Saracie.........!!!!!!!
    Last edited by 77sky; 1 June 2013, 00:05.

    Comment


    • #17
      Mai bine iau carenajul de pe masina lui Bobo12 (ca oricum pe dreapta nu e lovita) decit sa iua un aftermarket care sa se crape imediat.

      @Bobo12 daca iti da dauna totala pe casco iti ramane tie epava sau si-o iau ei?
      Last edited by usr1; 31 May 2013, 23:57. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #18
        Din ce am inteles pot sa aleg. Dar prefer sa o iau eu. Imi iau mai mult de 25%(care am inteles ca ar fi undeva la maxim 1000 euro) dezmembrata.

        Comment


        • #19
          Eu vreau bara fata daca o dezmembrezi.

          Comment


          • #20
            Ma oameni buni, calmati-va! Se vede ca sunteti animale ma! Pardon, romani!
            In loc sa incercati sa sprijiniti moral omul, voi ii spuneti ca vreti una-alta de pe masina.

            Comment


            • #21
              la cate ai de schimbat si la cum se procedeaza in romania, costul pieselor pe original si manopera ceruta de service va fi colosala astfel incat cei de la casco vor prefera sa ti-o catalogheze dauna totala. Ia banii si epava, o dezmembrezi si iesi mult mai bine. Esti sigur ca lonjeronul este la locul lui, sau cadrul motor ?
              Mie cel putin mi-ar fi teama sa repar masina asta, mi-e ca vei trage numai belele cu ea daca nu e reparata ca la carte (si aproape sigur ca nu va fi).
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #22
                Maine aflu ce si cum. Nu stiu sigur daca suportul motor sau lonjeronul sunt atinse. Nu am reusit sa ridic capota si nici nu am ridicato pe rampa. Maine primesc raspunsul.

                Comment


                • #23
                  Daca este cutia de viteze,avariata,suspensia fata plus ce se mai vede,aripa ,capota,etc,ai dauna totala.Cutia de viteze noua cu manopera este in jur de 2000 euro !Numai ca cei de la asigurari o sa incerce varianta SH !

                  Comment


                  • #24
                    Se vorbesc numai prostii pe topicul asta... ))
                    Ma amuz de fiecare data cand intru pe el si mai citesc cate un comentariu )
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      S-a rezolvat. Nu s-a dat dauna totala. Cadrul motor + lonjeroane in regula. Cutia de viteza in regula. Nu au cazut rulmentii din planetara in ea. Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Asa arata masina in stagiul de constatare.
                      Attached Files

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google