Cat Costa Un Logan Laureate 1.4 MPI 75 CP Modelul Nou,la Mana A Doua?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    5000 de euro pe logan 1.4 ziceti voi ca ar lua cu 60000 la bord?
    Mult,mult ziceti voi aici.
    Astia de la Adras cand am intrebat de Duster la ei in sistem buyback cat imi da pe logan full cu 14500 la bord ,,,nu mai zic ca am ramas ca la dentist,,,,,5000 - 5100 maxim!!

    Comment


    • #17
      Pai mai oameni buni, daca un Ph2 1.4 Laureate + vopsea metalizata cu 60.000 km la bord si minim iulie 2008 ca an de fabricatie se da cu 4-5000 de euro maxim, eu cu peste 207.000 km., Laureate 1.4 nemetalizat, fosta taxi, GPL pus aftermarket (vorba aia, strica motorul, bomba in spate, nu e bun), fabricatie 2005 cat ar trebui sa cer, 500-1000 de euro? As fi curios la Dacia la cat mi-o evalueaza "injinerii" aia.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • #18
        Masina are o rata de devalorizare, doar este un consumabil. O iei, te folosesti de ea, o arunci.
        Rata devalorizarii corespunde, in parte, cu anii de folosinta astfel, cel putin teoretic o masina amortizandu-se undeva in 7 ani.
        Acum ca noi vrem si pe mama si pe tata pe ele, ca doar na, sunt ale noastre, e alta mancare de peste.
        Alexe, nu ti-o cumpara nimeni in sistem buy-back, pt ca nu o vor mai vinde la randul lor decat in sume foarte mici.
        Masinile cu putini km se vand cand sunt strambe sau vrei sa pleci din tara. In rest, iei teapa. Astea sunt regulile pietei: cerere si oferta.

        Vezi si aici.

        Un calculator interesant.
        Last edited by Cezar; 29 March 2010, 02:08.

        Comment


        • #19
          Eu cred ca asta a facut misto de voi cum sa isi vanda masina ca are km putini..

          Comment


          • #20
            Ne uitam si noi putin la data de la ultimul post ?

            -29th March 2010

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google