Distanta franare 100-0 km/h Logan cu ABS ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    salut .sper sa nu fiu off topic sau cum se spune...Am si eu un logan diesel fara abs.intrebarea este se poate pune abs si cam cat ar costa.astept un raspuns.va salut

    Comment


    • #92
      nu poti pune abs...implica prea multe costuri ... si nimeni nu ti se baga la montarea lui
      Cu un search gaseai raspunsu

      Comment


      • #93
        gata-gata. am fost la tara week-end-ul asta si am facut proba. am 1.6 mpi cu ABS. de la 100 la 0 km/h + -0,5m m-am oprit în 38m. era uscat pe jos și anvelopele stock kormoran an 2005.
        sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

        Comment


        • #94
          la "aderenta" kormoranelor chiar nu-i rau
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #95
            asta că era uscat pe jos. că dacă era un pic umed...D-zeu cu mila.
            sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

            Comment


            • #96
              verificat abs + dunlop sp 3 iarna pe gheata.verificat pe polei cand mai toate abia reuseau sa plece de pe loc s-a oprit fara probleme la 50 km fara incidente.adevarat ca era drum drept si fara obstacol in fata .a fugit juma de metru de cur .nu ma intrebati de distanta ca nu stiu.a fost mare dar atata tot, in rest ok.transpiratie cat cuprinde.caucioacele sp 3 e schimbul de iarna pe toate rotile.foarte bune pe zapada.nu am ramas inpotmolit niciodata cu ele .deocamdata.
              Last edited by margelatu; 25 October 2009, 20:16.
              Welcome to the Club, We Have Jackets !

              Comment


              • #97
                n-ai fost unde trebuie, ca sa ramai impotmolit
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #98
                  Originally posted by andrei View Post
                  Adica pierzi aderenta cu ABS-ul care intra in functiune?
                  Eu n-as fi asa de sigur si nu ma poate contrazice nimeni fara dovezi, eu cel putin n-am vazut masina cu ABS sa derapeze, asta e si scopul ABS-ului, sa te faca sa-ti tii traiectoria chiar daca virezi puternic sa eviti un obiect sau intri cu viteza intr-o curba.
                  părerea mea este că te referi la ESP!!!
                  sigpicVIAȚA ESTE SCURTĂ!!! TRĂIEȘTE-O LA MAXIM LA VOLANUL UNUI LOGAN

                  Comment


                  • #99
                    are si abs-ul un rol mai mic in situatia aia. probabil exprimarea lasa de dorit, ideea e sa nu se blocheze rotile si sa-ti dea partial controlul asupra traiectoriei. normal ca daca insisti, adio control de traiectorie. si daca insisti suficient, nici mama esp-ului nu-ti da controlul
                    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                    Comment


                    • Se stie pana la urma distanta de franare cu abs ? Are rost sa mai trimit un mail ?

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google