Lege Noua Propusa

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    salutare eu zic in felul urmator la noi oricum lege nu se respecta ca traim in rominia si tot ala care are bani isi ia masina cu cel mai mare motor si tot nu ii face politia nimica asta este la noi legea nu este pentru toti
    Powered by LSS
    http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

    Comment


    • #32
      Cred ca ati preluat gresit. Cred ca e vb de limita de putere nu de cilindree. De ex un passat din 1980 are motor de 1600 benzina si 75 cai putere. Golful din 2009 ar motor de 1400 cc si 170 cai putere. Daca e vorba doar de lilitare de cilindree, atunci legea este fara sens. Cel mai bine este sa se faca o lege in care sa se limiteze puterea masinii.

      Comment


      • #33
        Nu e chiar pe linia pe care se discuta dar ce se intampla cu cei ce sunt soferi de camioane? Ca doar nu sunt camioane cu motoare de 1.4, chiar si limitarea puterii ii afecteaza.
        Cel mai lent 1,6 8v

        Comment


        • #34
          Aia normal ca nu intra sub incidenta ''legii'' (ca nu-i nici o lege si nici nu va fi) , e vorba doar de autoturisme, nu autotrenuri, autocamianae etc etc.

          Comment


          • #35
            orcum o dai tot o mare prostie e
            soferia se invata in timp
            peste balta a mare [SUA ] poti sa conduci de la 16 ani dar nu o poti face decit cu un adult alaturi pina la inplinirea virstei de 18 ani cind iti poti lua carnetul dar si atunci ai 6 luni [3 luni in unele state] in care poti conduce decit cu un adult posesor de permis
            SI AIA NU CUNOSC MOTOR DE 1.4 DECIT LA MASINILE DE TUNS IARBA
            baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

            Comment


            • #36
              in Pitesti cand am fost acum cateva luni , era un CLS 63 AMG si era un copil la volan cu batic in stil 2PAC( PFFFF daca-l vedeai te bufnea rasu`) . AVEA NUMAR AG - 90 - si inca ceva nu am retinut . Dar va dati seama ca avea 18 ani (anu` trecut l-am vazut)
              1.6 MPi Icy White

              Comment


              • #37
                Sunt uni copii care cum i-au permisul primesc de la parinti masini( bengoase) care au motoare mari si cai multi si ii vezi cum fac accident pe lipsa experientei noi cu loganul nu ne putem pune cu asa masini.

                Comment


                • #38
                  ''ca la noi la nimenea''..sa bage si limitare de viteza si de putere pt cei pana in 23 ani , cred ca toti stiu ce inseamna anturajul ala dupa ce luam permisul.
                  p.s o parere despre cei ce vorbesc de SUA..pei aia nu au motoare de 1.4...pt ca eu au strazi, au masini sigure..sunt nr 1 mondial la atatea categorii.nu avem cum sa ne comparam cu legislatia lor.am urmarit de atatea ori pe reality tv parca, cum isi face treaba politia in sua.
                  TRAIM IN ROMANIA SI ASTA NE OCUPA TOT TIMPUL!!

                  Comment


                  • #39
                    Americanii si masini sigure...mai da-i in ma-sa)
                    Fac masini bune, dar sigure nu prea.
                    Vezi balena de f450, eventual si varianta sport, care la impact se face terci.
                    @mmaxalb: americanosii din 2000 cmc, scot 100 si ceva de cai, iar asta coroborata cu acea cutie de viteze automata, nu iese o masina prea fasneata.
                    Dar hai sa revenim la topic: o mare tampenie.

                    Comment


                    • #40
                      deci ma gandesc cum ajung atatia oameni prosti pe functii mari.Cea mai mare prostie.

                      Comment


                      • #41
                        ...cu spaga...
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #42
                          Parlamentul European, vrea sa reduca viteza pe sosele, prin montarea limitatoarelor de viteza.
                          Şoferi, vi se pregăteşte ceva! Uniunea Europeană îşi propune să ia o măsură drastică pentru a limita numărul accidentelor. Toate maşinile ar putea fi dotate cu limitatoare de viteză.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google